Apple po avancon datat e dorëzimit të iPhone X

Dje, e Premte, 27 Nëntor, rezervimet e iPhone X, telefonit të ri Apple dhe Si çdo vit, miliona njerëz hodhën veten në të njëjtën kohë për iPhone e tyre me shpresën se më 3, ditën e parë do të jetë në shitje, ajo tashmë ishte në duart tuaja. Zhgënjimi i shumë njerëzve erdhi kur problemet tipike me Apple Store dhe kërkesa shumë e lartë bënë që datat e dorëzimit të zgjateshin menjëherë.

Pak nga ata me fat morën datat e dorëzimit më 3 nëntor, dhe brenda disa minutash kishte dërgesa për disa javë. Lajmi i mrekullueshëm është se, si gjithmonë ndodh gjithashtu, Apple po avancon datat e dorëzimit dhe shumë përdorues që kishin dërgesa për një ose dy javë më vonë po shohin sesi u thuhet atyre atë ditë 3 ata do të kenë iPhone X në shtëpi.

Përdoruesit e parë që kanë parë të përmirësuar datën e dorëzimit janë ata që e kishin planifikuar atë nga 10 deri në 17 nëntor. Shumë prej këtyre blerësve janë befasuar këndshëm që data e dorëzimit të tyre, me të hyrë në faqen e internetit të Apple dhe duke parë porositë e tyre, tani pasqyron 3 nëntorin. Pse ky ndryshim i datës? Apple është gjithmonë shumë konservatore në datat e dorëzimit të saj, dhe zakonisht gjithmonë jep data më të largëta sesa ajo që ndodh më vonë në realitet. Menaxhimi i miliona porosive në vetëm disa minuta nuk duhet të jetë aspak i lehtë dhe është gjithmonë më mirë të jepni data më të largëta sesa të vononi porositë sepse nuk mund të përmbushni vlerësimet tuaja.

Sipas Tim Cook, shifrat e shitjeve për iPhone X janë duke tejkaluar të gjitha vlerësimet e kompanisë dhe kërkesa është shumë më e lartë se furnizimi. Në fakt, tashmë mund të shohim modele iPhone X për shitje në shitje dhe blerje portalesh për disa mijëra euro, një çmenduri e vërtetë. Vetëm 24 orë pas fillimit të rezervimeve, datat e dorëzimit janë tashmë për 5-6 javë, kështu që nëse dikush dëshiron iPhone-in e tij para Krishtlindjeve, ata nuk duhet të shpërqendrohen shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alfonso dijo

  Unë nuk mund ta bëja rezervimin deri në 9:10 dhe kjo më dha tashmë për 21 Nëntorin 28,
  Le të shohim nëse jemi me fat dhe ata gjithashtu i çojnë përpara ato data

 2.   Xavi dijo

  E shoh Luis që në fund nuk mund ta merrje për ditën 3 (siç më ndodhi mua) dhe se zgjodhe një X në argjend… .. Mendoj se mbaj mend që opsioni yt i parë ishte Gri i Hapësirës… Çdo ndryshim i minutës së fundit ? Apo është se kishte mbetur vetëm Argjendi?

  Ngjyra ime Gri iPhone X Space është planifikuar gjithashtu për ditën 21-28, për të parë nëse ka fat dhe arrin pak më herët.

  1.    Luis Padilla dijo

   Jo, ishte argjendi dhe e zeza ... por në momentin e fundit vendosa për argjendin ... mos më pyet pse ... HAHAHA

 3.   amator dijo

  Epo, unë kam një datë të dorëzimit 7 nëntor dhe porosia mbahet tashmë në kartelë dhe statusin: përgatitja e transportit, por nuk është avancuar deri në ditën 3 në informacionin e porosisë. Shpresojmë të keni fat.