Apple po shet më shumë iPhone 12 Pro sesa kam biseduar

Kompania Cupertino dërgoi njësitë e para të reja iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 për përdoruesit e saj. Në fakt, me ne ju keni qenë në gjendje të keni qasje në zhbllokimin dhe përshtypjet e para të këtij flamuri të ri nga kompania Cupertino, megjithatë, çështja që na sjell këtu sot është një veçori në lidhje me numrin e shitjeve.

Me ardhjen e XR dhe më vonë iPhone 12, vargjet "Pro" janë kanibalizuar fuqimisht nga modelet pak më të lira, aq sa iPhone 11 u bë më i shituri i vitit 2020. Sidoqoftë, Apple duket se është kapur në befasi nga kërkesa e madhe për iPhone 12 Pro që ka marrë.

Sipas një raporti të fundit nga DigiTimes, Kompania e Amerikës së Veriut i është dashur të rrisë porositë për patate të skuqura VCSEL që përdoren në sensorin LiDAR që monton kamerën e pasme. Padyshim, iPhone 12 do të vazhdojë të jetë modeli më i popullarizuar, diferenca prej 250 eurosh peshon shumë, megjithatë, me sa duket as kompania Cupertino nuk priste një kërkesë të tillë për iPhone 12 Pro. Në atë kohë ne jetonim rezervimet drejtpërdrejt dhe pamë se si në pak minuta ata kishin vonuar tashmë datat e dorëzimit deri në nëntor, duke llogaritur sasinë e madhe të blerjeve që ishin bërë.

Ndërkohë Win Semiconductor, i cili furnizon Apple me patate të skuqura VCSEL, po sheh gjithashtu parashikimet e tij ekonomike të rritura për këtë tremujor. duke pasur parasysh këtë paparashikueshmëri të shitjeve në rënie. Gjithçka tregon se Apple e kishte të qartë se cilët do të ishin modelet e yjeve, iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro, duke pritur shumë më pak kërkesa për iPhone 12 Pro Max dhe versionin "Mini" të iPhone 12, bëni me të? ngjyrën e mrekullueshme blu të Paqësorit në shitjet e iPhone 12 Pro? Shikoni zhbllokimin tonë dhe vendosni vetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.