Apple promovon Apple Music me një video të re plot referenca muzikore

Apple Music është ndoshta shërbimi dixhital i Apple me rritjen më të shpejtë. Një shërbim që u lançua në 2015 dhe që pavarësisht problemeve fillestare të stabilitetit dhe performancës, ka arritur të bindë një mori përdoruesish, duke dëmtuar kështu konkurrentët e tij kryesorë. Padyshim që nuk arrin nivelin e Spotify, i cili ka faktorin e të qenurit një nga shërbimet e para muzikore që lëshohet në treg, por ndjek me shumë vëmendje ...

Apple sapo ka lansuar një spot të ri në YouTube për të promovuar pikërisht Apple Music, një spot që ndoshta do të arrijë edhe në televizion për t'u përpjekur të fitojë edhe më shumë përdorues. Himni i Muzikës Apple, kështu e kanë titulluar të riun djemtë e Cupertino spot në të cilin ata promovojnë shërbimin e muzikës streaming të mollës. Pas kërcimit ne ju tregojmë vendin dhe ju tregojmë të gjitha kuriozitetet e saj ...

Disqet e Sia, FKA Twigs, Kesha, Fleetwood Mac, ndër të tjera, janë ato që keni qenë në gjendje të shihni në këtë 38 vend i dytë në të cilën promovohet saktësisht shërbimi muzikor streaming i Apple. Një seri mini-klipesh në të cilat kopertinat e albumeve më të famshëm nga shumica e artistëve kryesorë të Apple janë protagonistë.

Një shërbim, Apple Music, që ka qenë me ne që nga viti 2015 dhe shtatorin e kaluar arriti shifrën e paimagjinueshme prej 30 milion pajtimtarësh që paguajnë. Nën moton e "Zbuloni miliona këngë, gjithmonë pa reklama", Apple Music ka arritur të marrë përdoruesit falë bibliotekës së saj të madhe muzikore, dhe gjëja më e mirë është se ajo është rritur ndërsa vetë shërbimi është përmirësuar. Në horizont ka përmbajtje video, ato tashmë kanë mbërritur, por me siguri ka shumë për të parë që oferta e Apple Music të jetë oferta më e mirë e një shërbimi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.