Apple publikon një video të re të serisë "Shtënë në Eksperimentet e iPhone"

Shkrepur në iPhone

Shtë një mënyrë reklamimi. Profesionistët e fotografisë dhe videos fillojnë të ngatërrohen me pajisjet më të fundit të Apple dhe natyrisht, ata bëjnë kulla vrojtimi të vërteta. Ata kanë një kohë të mirë, dhe kompania është gjithashtu mirë, për sa kohë që rezultatet janë spektakolare, natyrisht.

Këtë fundjavë Apple ka ndarë një video të re të shkrepur me një iPhone 11 Pro. Një demonstrim i mirë i asaj që mund të bëjë iPhone më i përparuar deri më tani. Duket sikur Mercedes Benz i jep modelin e tij të fundit Fernando Alonso për ta çuar atë në maksimum. Rezultati është mbresëlënës.

Këtë fundjavë, Apple lëshoi ​​një video të re nga koleksioni Shot on iPhone "Eksperimente". Ky këst i ri, i quajtur "Zjarri dhe Akulli", është filmuar tërësisht me modelin iPhone 11 Pro.

Kjo video është xhiruar nga Donghoon Jun i Incite dhe James Thornton, natyrisht i mbikëqyrur nga Apple. Filmi i shkurtër ofron një vështrim tepër të afërt të elementeve të zjarrit dhe akullit në forma dhe mjedise të ndryshme. Ajo e shtyn pajisjen në kufijtë e saj, e shkrepur plotësisht në 4K, me skena në lëvizje të ngadaltë, ndryshime dramatike të ndriçimit dhe tregon fuqinë dhe shkathtësinë e kamerës së iPhone 11 Pro.

Ja se si Apple e përshkruan serinë e tij të "Eksperimenteve": "Zhytuni në eksperimentin e katërt: Zjarri dhe Akulli. Shihni se si iPhone 11 Pro mund të kapë imazhe të jashtëzakonshme të elementeve natyrore në formën e tyre më ekstreme. Shikoni se çfarë është e mundur me një iPhone, disa materiale të thjeshta dhe krijimtari të pakufishme. Seria jonë e Eksperimenteve krijon botë gjithëpërfshirëse dhe verbuese, të gjitha të filmuara në iPhone. Humbni në imazhet abstrakte të secilit episod, pastaj shikoni prapa skenave për të parë se si është filmuar.

E vërteta është se ato janë skena mbresëlënëse. Duket se është filmuar nga lente super profesionale, sesa nga një aparat fotografik celular. Vlen të shihet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.