Mbushësi i dyfishtë Magsafe Merr Miratimin e FCC

Në fillim të të njëjtit muaj të nëntorit, një nga çertifikatat e para të ngarkuesit të dyfishtë Apple Magsafe mbërriti zyrtarisht në Kore, Tani FCC zyrtarisht miraton këtë karikues në Shtetet e Bashkuara. Kjo pa shkuar më tej sesa çertifikimi akrediton, tregon se ky karikues mund të shohë dritën shumë shpejt.

Çmimi i tij është njoftuar tashmë në faqen zyrtare të Apple dhe kjo nuk i pëlqeu shumë përdoruesve të Apple. 149 euro që kushton ky karikues i dyfishtë është një çmim i lartë. Në të vërtetë dhe sinqerisht, duket disi e shtrenjtë për atë që ofron, por në Apple dhe më shumë në pajisje dihet tashmë se nuk ka asgjë të lirë.

MagSafe me Apple Watch
Artikulli i lidhur:
Karikuesi Apple MagSafe Duo është më afër nisjes

Certifikimi i ri i afrohet datës së fillimit

Më shumë sesa një çertifikim Miratimi i FCC tregon se ky karikues i dyfishtë do të ishte shumë afër nxjerrjes në shitje zyrtarisht. Një karikues që po diskutohet për sa më sipër me çmimin e tij, por që është ndoshta një nga aksesorët më të dëshiruar nga vetë përdoruesit e Apple. Në këtë kuptim, na duket një mundësi vërtet interesante për të karikuar iPhone dhe Apple Watch, veçanërisht kur shkojmë në një udhëtim dhe duhet të mbajmë me vete një karikues.

Përveç lejimit të karikimit të të gjitha modeleve të iPhone që mbështesin karikimin pa tel, duhet ta sqarojmë atë AirPods dhe AirPods Pro gjithashtu mund të karikohen së bashku me Apple Watch, kështu që përdoruesi ka më shumë mundësi nëse dëshiron të karikojë pajisjet e tij Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.