Aqara fillon të mbështesë ndriçimin e ri adaptiv të HomeKit të Apple

iOS 14 jo vetëm që solli lajme për iPhone-ët tanë, por solli edhe lajme në nivelin e HomeKit. Një nga më interesantet është ndriçim adaptiv, mundësia që ndriçimi ynë të ndryshojë automatikisht gjatë gjithë ditës për të maksimizuar komoditetin dhe produktivitetin tonë. Një mbështetje që prodhuesit gjithashtu duhet të miratojnë dhe që është disi e ngadaltë. Tani gjigandi kinez Aqara sapo ka lëshuar një azhurnim (në beta) për llambat e saj që mbështesin këtë ndriçim inteligjent HomeKit.

Për ata që nuk e njohin Aqara, është si një Philips cilësor kinez. Një markë që na ofron një numër të pafund pajisjesh domotike për shtëpinë tonë që integrohen në mënyrë të përsosur me HomeKit. Shtë e vërtetë që ritmi i miratimit të mundësive të reja të ndriçimit adaptiv që lejon HomeKit me iOS14 është shumë i ngadaltë dhe është për t'u habitur që ky është rasti pasi që sistemet e tjera e kanë ofruar këtë mundësi për mjaft kohë. Tani, si ju themi juve Aqara dëshiron të fillojë të ofrojë mbështetje për ndriçim adaptiv për të gjitha llambat e saj inteligjente të pajtueshme me HomeKit të Apple.. Një mbështetje që në këtë moment do të lëshohet vetëm në Kinë në modalitetin beta por pritet të dalë së shpejti globalisht.

Isshtë e vërtetë që për momentin e vetmja gjë që mund të bëjmë është që llambat të ndryshojnë ngjyrën kur pyesin Siri, dhe se këto janë përshtatur sipas skenave që ne përcaktojmë, por pritet që në të ardhmen mbështetja të arrijë shumë më tepër funksione. Një mbështetje, ndriçimi adaptiv i HomeKit, i cili së pari erdhi në sistemet e ndriçimit të Evës, dhe më vonë u zgjerua në të famshmin Philips Hue, i cili me druajtje mbështeti në fillim të këtij muaji. Çfarë pret e ardhmja? Epo, unë sinqerisht e besoj atë ndriçimi dhe pajisjet e zgjuara, janë këtu për të qëndruar, është gjithnjë e më e zakonshme të shohësh këtë lloj ndriçimi në shtëpitë tona, dhe është gjithnjë e më e rehatshme të përfitosh nga asistentët tanë virtualë për të pasur një jetë më "dembel" në shtëpi. Dhe ti, A përdorni HomeKit? A preferoni sisteme të tjera të inteligjencës?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.