Audiot e lajmeve arrijnë në Apple News + në beta-n e parë të iOS 13.5.5

2019 ishte viti i shërbimeve të Apple, një vit në të cilin ne pamë ndër të tjera se si Apple krijoi shërbimin e saj të lojërave video, shërbimin e saj streaming video, apo edhe shërbimin e saj të lajmeve: Apple News +. Një shërbim i abonimit të lajmeve që ngadalë dëshiron të shtojë më shumë përmbajtje dhe ne shohim më të fundit në beta e fundit e iOS 13.5.5, Audios në Apple News +. Pas kërcimit, ne ju tregojmë më shumë rreth audiove të reja Apple News +.

Nëse Apple News + nuk ju duket i njohur, na tregoni se është shërbimi i abonimit të lajmeve të Apple. Një shërbim që na lejon të kemi qindra gazeta dhe revista në pajisjet tona për një pagesë prej 9.99 dollarë në muaj. Një shërbim që Për momentin është në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe duket se nuk po ngrihet vetëm siç duhet. Dhe është se megjithëse shumë prej nesh do të dëshironin ta kishin këtë shërbim në vendet tona, në Shtetet e Bashkuara duket se modeli i biznesit Apple News + nuk po funksionon mirë. Po, ka abonime shumë më të lira në gazeta, Në Spanjë, modelet e pajtimit që po fillojnë janë shumë më të kushtueshme dhe ne mund të përdorim diçka si Apple News +. Duke u kthyer në audiot në Apple News +, duket se nga Cupertino ata duan të shtojnë mikro-lajme në audio në shërbimin tuaj, diçka si lajmet që na ofrojnë radio stacionet, por në format të shkurtër për të ilustruar lajmet në të cilat ato janë ankoruar.

La Riprodhimi funksionon si ai i një podcast, ne vetëm duhet të zgjedhim një audio për të që të fillojmë ta luajmë atë, atëherë do të kemi mundësinë të kthehemi 15 sekonda mbrapa, ose të shkojmë në klipin tjetër, ose histori menjëherë. Disa audiove të reja Apple News + që janë krijuar për pajtimtarët e shërbimit, një format i ri me të cilin mundohen të rigjallërojnë platformën e pajtimit të lajmeve të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.