Autonomia iOS 11 në iPhone 6 dhe iPhone 6s ka shumë për të përmirësuar

Si gjithmonë, në iPhone të Actualidad ju tashmë e dini që ne kemi testuar iOS 11 për ju për një kohë të gjatë, në fakt ne kemi përdorur GM të iOS 12 që prej 11 fundit, i cili me sa duket është një version identik me atë që përdoruesit janë duke shijuar sot. iOS që kanë vendosur të azhurnohen. Sidoqoftë, tNe kemi një lajm të keq për pronarët e telefonave nga vite më parë si iPhone 6s ose iPhone 6, dhe kjo është se performanca e baterisë është shumë e dobët për momentin.

me sa duket Apple përfundoi duke hedhur poshtë punën e mirë të Beta 7 dhe 8 të iOS 11 dhe konsumin e saj të mirë të baterisë, dhe përfundon duke ruajtur performancën e dobët përsa i përket baterisë që na ofroi iOS 11 GM.

A duam të themi me këtë të mos azhurnohet në iOS 11 nëse keni një iPhone 6 ose iPhone 6s? Jo saktësisht, performanca e baterisë është e keqe, pse të na mashtroni, shpresojmë që ju të merrni një "përdorim" prej 4 orë 30m. Por nëse nuk e përdorni mjaft intensivisht, duhet të mbërrini (madje edhe duke u dridhur) pasdite vonë, midis orës 18:00 pasdite dhe 19:00 pasdite. Por nëse po planifikoni të bëni një udhëtim të gjatë ose të kaloni më shumë orë larg shtëpisë, gjërat ndërlikohen, të paktën në përvojën tonë të lidhur me WiFi dhe me një Apple Watch si një shok besnik.

Mos u frikësoni, shumë aplikacione tashmë po lëshojnë azhurnimet e tyre për iOS 11 të tilla si Spark, Instagram dhe madje edhe Facebook, kjo do të thotë që disa si WhatsApp dhe YouTube që me iOS 11 janë sjellë si një bateri e vërtetë, ndoshta mund të përmirësojnë performancën e saj dhe aftësitë gjatë javëve, kështu që humbja e autonomisë mund të jetë kryesisht për shkak të aplikacioneve të zhvilluara nga palë të treta nuk janë ende të optimizuara, për shembull, WhatsApp krijon mjaft hile në animacione. Kështu që mos e humb shpresën, autonomia mund të përmirësohet këtë javë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Lupa dijo

  Më konsumon njësoj. Iphone 6

 2.   Peter dijo

  Buffff calls .. Thirrje telefonike iPhone 6S Plus… 3 prej më pak se dy minutash, shumë pak përdorim i WhatsApp dhe pak më shumë dhe në 16:30 i mbetet vetëm 20% bateri…. Keq shkojmë ...

 3.   Remmy Mejia dijo

  Nuk është e vërtetë ... Unë kam iPhone 6s Plus ... Unë e azhurnova dje në 5:45 pasdite (me kohën kolumbiane) dhe ishte 100% e ngarkuar sepse ishte lidhur me Mac (unë azhurnova nga iTunes ) dhe në këtë moment, nuk e kam vendosur të ngarkohet akoma dhe ka 32% (është ora 9:54 e mëngjesit), domethënë po punon për 16 orë.

  Beenshtë lidhur në internet gjatë gjithë kohës dhe ndërsa nuk e kam përdorur ndërsa isha duke fjetur, nuk më duket shumë keq. Jam i sigurt që azhurnimet e ardhshme do të funksionojnë më shumë autonomi.

  1.    Peter dijo

   Na vjen keq ... nuk do të jetë e vërtetë në rastin tuaj ...
   Unë jam duke komentuar timen në veçanti.

 4.   Camila dijo

  Iphone 6, jo vetëm që konsumoi pothuajse të gjithë baterinë e tij në më pak se 8 orë (gjatë 6 ishte pa përdorim) por unë jam i markuar, tastiera nuk reagon. Tmerr.

 5.   Luis dijo

  Iphone 7 plus në disa ka të njëjtin gabim, bateria po harxhohet shumë shpejt dhe nuk kam përdorur ndonjë version beta

 6.   Aleksandër montero dijo

  Në rastin tim nuk e ndiej që bateria mbaron më shpejt, po sikur të më dështojë është kur shkruaj në një bisedë të një loje, ajo mbetet kur vendos shkronjat ndërsa unë shkruaj. Kjo është një, tjetra: interneti ndizet vetëm në kompjuterin tim, nuk e lë asnjëherë të aktivizuar kur shkoj të fle. Natën e kaluar e çaktivizova, papritmas harrova të vendos alarmin, ndez pajisjet dhe kisha ndezur internetin. Unë bëra të njëjtat hapa, fik internetin dhe fik kompjuterin, ndez atë dhe ndez përsëri. Vlen të përmendet se vetëm duke e vendosur në modalitetin e aeroplanit, ajo ndalet së aktivizuari vetë. Ato janë dy defektet që kam gjetur në kompjuterin tim që kur e azhurnova.

 7.   I sinqertë dijo

  My iphone 6 e azhurnoi atë në ios 11 dhe është i ngadalshëm për të hapur çdo aplikacion është një tibor

 8.   I sinqertë dijo

  My iphone 6 e azhurnoi atë në ios 11 dhe është i ngadalshëm për të hapur çdo aplikacion është një tibor

 9.   jose dijo

  Për ata që marrin një defekt, ata duhet të rivendosin telefonin, një rivendosje të vështirë dhe ndoshta do të jetë përsëri në rregull.
  për mua kur azhurnimi dha hov, hard reset dhe si i ri.

 10.   Xhon B dijo

  Unë kam një Iphone 6 të paketuar dhe nuk ka probleme me performancën ose baterinë. Unë mendoj se ka të bëjë shumë me konsumimin që duhet të ketë bateria nga ai që e bleu atë dy vjet më parë, plus ngarkesën e plehrave që sistemi operativ duhet të ketë në të njëjtën kohë

 11.   Diell dijo

  Iphone 6s plus 64 GB Për momentin nuk kam vërejtur ndonjë ndryshim të madh me baterinë. Gjëja e tmerrshme për ios 11 është sa i ngadaltë dhe i ngathët është kompjuteri tani. Aplikacionet kërkojnë sekonda për t'u hapur; Unë shkruaj dhe mbetet bosh, derisa të reagojë papritur. Shpejtësia e reagimit të Touch ID është katastrofike. Gjithçka bllokohet. Ekranet janë bosh kur përpiqen të hapin aplikacione. E kisha gati me kujtesën e përdorur në 95%, kështu që vendosa të provoj të fshij të gjitha fotot për të parë nëse ishte lehtësuar. Asgje nuk ka ndryshuar. Ndryshimi i shpejtësisë nga 10 në 11 është mbizotërues. Këtë herë do të kthehem në 10.3.3.

 12.   ROLLER dijo

  NGA PINCHES SHIT BLOWJOBS NGA T U PRDITSUARA FITUA SHUM TOW TJET

 13.   engjëll dijo

  Kam një iPhone 6 të ri 33 GB. IOS 11 ndihet e tmerrshme, aplikacionet kërkojnë kohë për të hapur edhe WhatsApp dështon, unë rekomandoj të mos azhurnoni.