Imazhi i parë i ekranit prekës OLED të MacBook Pro të ri

tastierë të re-macbook-pro-ekran-i vajosur

Shumë muaj ne përdoruesit e Mac-ut kemi pritur që kompania me bazë në Cupertino të rinovojë pajisjet e tyre, të paktën gamën e MacBook Pro, një gamë që duket se është braktisur nga Apple, pavarësisht thashethemeve të vazhdueshme për rinovimin e kësaj pajisje në beton. Javën e kaluar Apple konfirmoi se të Enjten e ardhshme, 27, kompania do të paraqesë rinovimin e pritshëm të terminaleve të kompanisë, por jo të gjitha, pasi që sipas rrjedhjeve të fundit kështu vetëm MacBook Pro do të rinovohet, duke lënë rinovimin e iMac për vitin e ardhshëm.

Dje Apple lëshoi ​​azhurnimin e parë të madh të macOS Sierra, në të cilin gjetëm përmirësime në stabilitetin dhe sigurinë e sistemit operativ për kompjuterët Mac. Por përveç kësaj, një lexues i MacRumors ka gjeturai konfirmim i thashethemeve të përhapura në lidhje me mundësinë e Apple që të prezantojë një ekran OLED prekni në majë të tastierës.

Lorin e gjeti këtë konfirmim duke hyrë në preferencat e sistemit dhe duke u përpjekur të aktivizojë tastierën në ekran. Siç mund ta shohim në imazhin që kryeson këtë artikull, tastiera e re na ofron vetëm 5 rreshta çelësash ndërsa modeli i vjetër na tregon 6 rreshta. Rreshti i fshirë në tastierën e re është i pari, ku gjejmë çelësat për funksione të tilla si shkëlqimi, vëllimi, riprodhimi i muzikës, kryerja e shumë detyrave, fleta e nisjes ...

Imazhi nuk na tregon ekzistencën e një ekrani OLED ose funksionalitetin e tij, kështu që ka të ngjarë që rregullimet e atij ekrani të bëhen përmes menyve të tjera. Zhdukja e kësaj rreshti të gjashtë do të konfirmonte panelin OLED të konfigurueshëm sipas aplikacionit që përdorim dhe atë Mund të integrojë gjithashtu një sensor të gjurmëve të gishtave si për të hyrë në MacBook pa futur fjalëkalimin ashtu edhe për të kryer pagesa përmes Apple Pay pa pasur nevojë të konfirmoni blerjen me iPhone.

I P URDITSUAR:

macbook-pro-panel-prekje

MacRumors ka publikuar imazhet e para se si do të prezantohet ekrani prekës OLED i MacBook Pro i ri të enjten e ardhshme, 27 tetor. Si mund ta shohim këtë panel prekës me ekranin OLED do të integronte një sensor të gjurmës së gishtit për të konfirmuar identitetin tonë kur bëjmë blerje në internet dhe duke paguar për to me Apple Pay.

macbook-pro-touch-panel-2


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.