IKEA bëhet më shumë Apple se kurrë

Ne tashmë e dimë se çfarë risie paraqitet nga Apple rritet, megjithëse nuk është në të vërtetë një risi dhe rezulton se ajo ka qenë në treg për vite me sukses më të madh ose më të vogël. Diçka nuk ekziston derisa Apple ta "përqafojë" atë në pajisjet e saj, dhe edhe një herë ajo është demonstruar me karikues pa tel siç mund ta shohim në fushatën e fundit reklamuese të IKEA.

Pavarësisht se ka qenë në treg për rreth dy vjet tani, IKEA po promovon në stilin e vërtetë Apple aksesorët e saj me ngarkues pa tel të integruar, duke përfituar nga njoftimi i iPhone 8, 8 Plus dhe X me këtë veçori të re. Fotografitë dhe videot reklamuese që tregojnë llambat, tavolinat dhe aksesorët e tjerë dhe që ju tregojmë më poshtë.

Gama e aksesorëve të pajtueshëm është me të vërtetë interesante si për nga dizajni ashtu edhe nga çmimi. Llamba RIGGAD me dritë LED, një bazë e karikimit pa tel dhe një lidhje USB për të karikuar një pajisje tjetër ka një çmim prej 59 €. Baza e karikimit NORDMARKE me tre stacione të karikimit pa tel (i ngjashëm me bazën e karikimit Apple ende nuk është i disponueshëm) ka një çmim prej 69 €, dhe ju keni një llambë dysheme me një tryezë të integruar ku është baza e karikimit, modeli VARV, për 99 €.

Bashkëpunimi midis Apple dhe IKEA ka qenë mjaft i ngushtë për disa muaj. Me njoftimin se aksesorët e automatizimit të shtëpisë të markës suedeze do të ishin në përputhje me HomeKit, platformën e Apple dhe me paraqitjen e IKEA në prezantimin e fundit kryesor të iOS 11 që mbështet realitetin e zgjeruar të Apple, duket qartë se marrëdhëniet janë mjaft të mira midis të dyve Marka.

IKEA ka qenë një nga markat e para që u bashkua me trendin e karikimit pa tel, pas ekspertëve të tjerë në këtë fushë si Mophie dhe Belkin. Por breshëria e aksesorëve të pajtueshëm për të karikuar iPhone-in tonë të ri ose Apple Watch seri 3 është ende për të ardhur.. Ne do t'ju mbajmë të informuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ikatz dijo

  Sa marrëzi ka pas Apple dhe gjithçkaje që e rrethon atë. Unë kam përdorur karikimin pa tel në lumiat e mia që nga viti 2012 me lumia 920. Pastaj erdhën 925, 1520 dhe aktuali im 950 XL, të gjitha me karikim pa tel dhe duke përdorur Nokia FatBoys në shtëpi, në të zezë, të bardhë dhe të verdhë.
  Por sigurisht, tani IPhone 8 që kushton 900 € lart sjell karikim pa tel dhe duket se Apple ka zbuluar Amerikën.
  Për sa kohë që ju vazhdoni të qeshni, faleminderit Apple, kështu po shkon jeta juaj.