BannerBlackList çaktivizon njoftimet në aplikacionet që duam

lista e zezë e banderolave

Meqenëse Apple ndryshoi mënyrën në të cilën shfaqen njoftimet në pajisjen tonë, duke kaluar nga një paralajmërim në mes të ekranit, intensiv në jo më energji, në një paralajmërim në pjesën e sipërme të tij, Çdo version i ri që Apple ka lëshuar në iOS ka shtuar përmirësime në bashkëveprim, si dhe në dizajnin e të njëjtit. Për fat të mirë, ne mund të çaktivizojmë njoftimet e aplikacioneve, veçanërisht ato që nuk na japin informacione që duhet t'i dimë menjëherë, siç janë ato tipike për lojërat ose aplikacionet. Njoftimet janë në rregull, por kur jemi duke luajtur lojëra, duke shijuar një video ose duke bërë ndonjë detyrë në një aplikacion, ato mund të jenë të bezdisshme. Këtu hyn në lojë shkulja e BannerBlacklist.

preferencat për listën e zezë

BannerBlacklist është një ndryshim që na lejon të bllokojmë njoftimet kur jemi duke përdorur aplikacione të caktuara, jo të gjithë. Brenda opsioneve të konfigurimit të këtij shkuljeje, përveç aktivizimit ose çaktivizimit të shkuljes shpejt, ne mund të shtojmë aplikacionet nga të cilat nuk duam të marrim asnjë lloj njoftimi brenda seksionit Lista e Zezë. Në këtë mënyrë, kur zbulojmë se në aplikacionet ose lojërat që kemi konfiguruar, nuk do të marrim asnjë njoftim nga sistemi.

Por ne gjithashtu mund të përcaktojmë se cilat aplikacione do të marrin njoftime kur i përdorim, në mënyrë që të mund të ndërthurim përdorimin e disa aplikacioneve me të tjerët. Në këtë mënyrë, nëse jemi duke përdorur Safari, i cili është brenda Listës së Zezë, Ne mund të shtojmë WhatsApp në Listën e Zezë në mënyrë që të merren vetëm njoftime nga kjo kërkesë.

Mbani në mend se ky shkulje ndalon së shfaquri njoftime kur aplikacionet e zgjedhura janë të hapura, domethënë, nëse jemi në ekranin kryesor ose në konfigurimin e iPhone-it tonë, njoftimet do të merren pa probleme. BannerBlacklist është në dispozicion për shkarkim në repo të Bosi i madh http://skylerk99.github.io plotësisht falas dhe i pajtueshëm me të gjitha versionet e iOS 9.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Norvegjia dijo

  Në cilën repo vjen unë jam duke kërkuar dhe duke kërkuar dhe asgjë

 2.   Norvegjia dijo

  Faleminderit plas