Beta të reja për macOS 10.12.1, tvOS 10.1 dhe watchOS 3.1

makos-sierra

Edhe një herë po përballemi me një pasdite beta, beta për të gjitha pajisjet e kompanisë me bazë në Cupertino, por këtë herë vetëm për zhvilluesit. Disa minuta më parë kolegu im Pablo informuar në lidhje me beta e parë të azhurnimit të parë të iOS 10, me të cilin Apple nuk po përpiqet të rregullojë problemet e procesorit, problemet e modalitetit të aeroplanit dhe mosfunksionimin e kontrolleve të EarPods të reja me lidhje rrufe. Përkundrazi, ai përfshin lajmet që Apple njoftoi për mundësinë e arritjes së pjesës së poshtme me iPhone 7 Plus.

watchos-tvos

Por nuk ishte e vetmja. macOS Sierra, i cili mbërriti vetëm 24 orë më parë në versionin e tij, ka marrë gjithashtu betën e parë të azhurnimit të parë që do të marrë së shpejti. Për momentin nuk i dimë lajmet që ato përfshijnë por ka shumë të ngjarë të zgjidhë gabime të vogla dhe përmirësime të performancës. Ky azhurnim është i disponueshëm përmes portalit të zhvilluesve dhe përmes Mac App Store, për sa kohë që ne jemi zhvillues.

watchOS 3 dhe tvOS 10 kanë marrë gjithashtu betën e parë të azhurnimeve të para që këto pajisje do të marrin së shpejti. Detajet e këtyre betave për Apple Watch dhe Apple TV nuk dihen ende, por ka shumë të ngjarë që ato të përqendrohen në rregullimin e defekteve të vogla dhe përmirësimin e performancës, ashtu si macOS Sierra beta.

Aplikacioni Xcode ka marrë gjithashtu betën e parë të versionit të ri, numri 8, i cili së shpejti do të mbërrijë në versionin e tij përfundimtar për të gjithë zhvilluesit që përdorin këtë aplikacion për të programuar aplikacione në iOS, macOS, watchOS dhe tvOS. Ndërsa lajmet për këto beta bëhen publike, ne do ta azhurnojmë këtë artikull.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.