Binjakët Këshillë, rehati dhe ngjyra me një autonomi të shkëlqyeshme

Nëse jeni duke kërkuar për disa Kufje True Wireless që kanë një çmim të arsyeshëm, të cilat mund t'i zgjidhni midis disa ngjyrave Dhe që janë të frymëzuar nga AirPods, kjo analizë e Këshillit të Ri të Binjakëve ju intereson.

Frymëzuar nga AirPods

Kufjet True Wireless vazhdojnë të shfaqen, dhe për fat të keq shumë veta i përkushtohen vetëm duke i bërë ato gjënë më të afërt me AirPods por me një çmim shumë më të ulët, duke kërkuar shitjen e lehtë të atyre që janë duke kërkuar AirPods me një çmim qesharak. Binjakët Fresh'n Rebel nuk fshehin se janë frymëzuar nga Apple AirPods, por nuk janë të kufizuar në këtë. A është kështu në dispozicion në ngjyra të ndryshme (blu, e kuqe, rozë, jeshile, gri dhe gri e errët) në këtë analizë ne kemi qenë në gjendje të testojmë modelin e kuq (Ruby Red për të qenë më të saktë) dhe kanë kontrolle mjaft të plota të prekjes, dy detaje me të cilat AirPods nuk mund të mburren.

Për më tepër, Fresh'n Rebel dëshironte të kënaqte të gjithë përdoruesit, sepse nëse ju pëlqen kufje "në vesh", si AirPods Pro, ju keni këto Këshillë Binjakësh që ne i analizojmë sot me të njëjtin dizajn, por Nëse preferoni modelin klasik AirPods, pa priza silikoni, keni modelin Twins, pa zhurmë të mëtejshme, e cila shpërndan ato priza që shumë i shohin të pakëndshme. Duket se prodhuesi ka shkruar ankesat në lidhje me AirPods dhe AirPods Pro për t'i zgjidhur ato në Këshillat e Binjakëve dhe Binjakëve, dhe nuk më duket një ide e keqe.

Autonomi 24-orëshe me kutinë e karikimit

Diçka thelbësore në kufjet True Wireless është kutia e karikimit në të cilën jo vetëm që mbajmë kufjet e vogla, por edhe gjithmonë i kemi të ngarkuara për t'i përdorur. Kufjet na ofrojnë katër orë autonomi, dhe kutia na lejon të rimbushim kufjet deri në pesë herë, kështu që kemi 24 orë autonomi totale me ngarkimin e plotë të kompletit. Unë nuk kam qenë në gjendje ta verifikoj sepse është mjaft e komplikuar, por me përdorimin tim normal këto kufje më kanë zgjatur një javë para se të më duhet të rimbush kutinë, pak a shumë e njëjtë me AirPods Pro. Të katër LED-et brenda kutisë t'ju ndihmojë të dini se sa ngarkesë ka mbetur në të, kështu që do të jetë e vështirë për ju që të mbaroni baterinë në befasi.

Kutia rimbushet duke përdorur kabllon USB-C të përfshirë, ose duke përdorur çdo ngarkues wireless që kemi, të gjitha komoditetet e rezervuara për modelet më të shtrenjta të AirPods. Kablli USB-C është me të njëjtën ngjyrë si AirPods, i cili është gjithmonë një detaj i mirëpritur. Një LED pranë konektorit USB-C ju tregon se kutia po karikohet, me tela ose pa tel. Koha e nevojshme për të rimbushur plotësisht kutinë dhe kufjet është një orë.

Madhësia e kutisë së tipit Binjakët është më e madhe se ajo e Binjakëve, për shkak të dizajnit të kufjeve, por në të vërtetë është një kuti shumë e rehatshme për ta mbajtur në çdo xhep falë modelit të rrumbullakosur, dhe përfundimi i tij me shkëlqim duket vërtet mirë. Kapaku magnetik i mban veshët të sigurt pa pasur frikë se mos dalin nga kutia.

Rehati dhe rezistencë ndaj ujit

Kufjet janë shumë të ngjashme me AirPods jo vetëm në dizajn, por edhe në mënyrën se si vendosen në veshët tanë. Unë kurrë nuk kam qenë shok me priza silikoni derisa fillova të përdor AirPods Pro. Karakteristikat e tyre më bënë që të mësohem me këtë lloj kufjeje, dhe tani nuk po i ndryshoj për asgjë. Këshillat e Binjakëve përshtaten po aq mirë në veshët e mi I shoh mjaft komode dhe nuk më lëviz as më të voglin. Në dispozicion në tre grupe të kunjve të veshit në madhësi të ndryshme, kështu që sigurisht do të gjeni ato që i përshtaten më mirë veshit tuaj. Prandaj janë perfekte për të praktikuar sporte, sepse gjithashtu i rezistojnë djersës.

Ndërsa përparonim në fillim të analizës, maja e Binjakëve ka kontrolle prekëse që ju lejojnë të kontrolloni riprodhimin, përpara dhe prapa, ose të thirrni asistentin virtual që përdorni, Siri nëse i lidhni me një iPhone ose iPad, Google Assistant nëse ju përdorni pajisje Android. Kontrollet janë të lehta për t'u përdorur sepse nuk ka zona prekëse, vetëm trokitje të lehtë në kufje, më e rehatshme kur jeni duke ushtruar.

Lehtë për tu lidhur, mbyllje automatike

Lidhja e kufjeve është shumë e thjeshtë, thjesht duhet të hapni kutinë e Binjakëve dhe të prisni që ato të shfaqen në menunë Bluetooth të pajisjes tuaj. Pasi të jeni lidhur, nuk do të duhet ta përsërisni përsëri, sepse Ata do të lidhen automatikisht kur t'i nxirrni nga kutia dhe do të shkëputen kur t'i vendosni në kutinë. Missedshtë humbur fakti që ato nuk mund të lidhen me disa pajisje pa pasur nevojë të lidhen dhe shkëputen, ose që nuk kanë zbulimin e veshit dhe pauzat e riprodhimit kur i hiqni ato.

Kur t'i lidhni me iPhone ose iPad, bateria e kufjeve do të shfaqet në shiritin e sipërm pranë baterisë së iPhone ose iPad, përveç informacionit që mund të shihni në widget-i i baterisë që mund të përdorni në iPhone dhe iPad nga iOS 14, kështu që do të keni informacion të drejtpërdrejtë për autonominë e mbetur të kufjeve tuaja.

Cilësia e tingullit

Cilësia e zërit të Binjakëve Binjakë është e saktë, e përshtatshme për kufje të këtij lloji dhe në këtë rang çmimesh. Ata tingëllojnë mirë, kanë mes të përshtatshme dhe ngritje, por basi nuk është shumë i habitshëm. Prizat e veshit prej silikoni ndihmojnë në izolimin tuaj nga zhurma e ambientit, i cili është një bonus në vendet e zhurmshme, por ato nuk kanë anulim aktiv të zhurmës. Në thirrjet telefonike tingulli është i mirë, si për të dëgjuar personin tjetër ashtu edhe për tu dëgjuar. Një avantazh i madh është se mund të përdorni vetëm një kufje si për të dëgjuar muzikë, ashtu edhe për telefonata, nuk ka rëndësi se cila prej tyre.

Lidhja është e qëndrueshme dhe diapazoni Bluetooth është mjaft i mirë, duke arritur lehtësisht 10 metra në vende të hapura. Nuk kam vërejtur shkëputje ose probleme të tjera ndërsa i kam përdorur dhe audio është sinkronizuar në mënyrë perfekte në të dy kufjet, një problem mjaft i zakonshëm në modelet e tjera.

Mendimi i redaktorit

Këshilla e re e Binjakëve nga Fresh'n Rebel na ofron një dizajn shumë të ngjashëm me atë të AirPods me disa ngjyra në dispozicion, një autonomi shumë të mirë dhe kontrolle prekëse, të gjitha me një lidhje të qëndrueshme dhe një cilësi të saktë të zërit duke marrë parasysh çmimin që po lëvizim. . Rezistenca ndaj djersës dhe rehatia kur i vishni ato janë pika të tjera pozitive. A është kështu i disponueshem ne amazon (lidhje) për 79,99 € në ndonjë prej ngjyrave të disponueshme.

Këshillë Binjakësh
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
79,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

rekuizitë

 • Dizajn i mirë dhe përfundime
 • Autonomi e shkëlqyeshme
 • Kontrollet me prekje
 • Rezistent ndaj djersës
 • Në dispozicion në ngjyra të ndryshme

Contras

 • Lidhje me një pajisje të vetme
 • Tingull i shquar i basit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.