BMW do të mbështesë CarPlay në gamën M3 dhe M4

ios9-carplay

CarPlay, një tjetër nga shumë shërbime softuerësh që Apple ka nisur në tre ose katër vitet e fundit, dhe i cili gjithashtu po zgjerohet ngadalë. Në stilin e vërtetë Apple Pay, ne zbulojmë se CarPlay është në dispozicion në një numër shumë të vogël makinash në tregun e përgjithshëm. Sot shtohen dy vargje të tjera, dhe kjo është BMW i është betuar dashuria e patundur CarPlay dhe do të përfshijë opsionin në BWM me kompletet M3 dhe M4. I njëmbëdhjeti i markave që bashkohet me fenomenin CarPlay, por nuk do të jetë i pari që thotë të bashkohet dhe më pas nuk e përfundon duke e bërë atë.

Një shembull i mësipërm është Mercedes, i pari paralajmëron ardhjen e CarPlay dhe ne jemi akoma duke pritur që prodhuesi gjerman ta përfshijë atë në një mënyrë të standardizuar. Nga ana tjetër, Volkswagen gjithashtu ofron CarPlay si një shtesë në pjesën më të madhe të gamës së tij interesante, Passat, Golf dhe Tiguan për shembull. Sidoqoftë, është një shtesë që është shumë e shtrenjtë për atë që ofron, kështu që shumica dërrmuese e blerësve zgjedhin të përfitojnë nga sistemi operativ Volkswagen për këto qëllime. E njëjta gjë mund të ndodhë me BMW, përveç nëse është një shtesë shtesë e integruar në paketën M.

Siç e dinë shumica prej jush, paketa M është versioni sportiv i BMW, i disponueshëm në shumë nga modelet e tij. Padyshim, modelet më të fundit nga 2016 dhe ato të reja nga 2017, Ata do të përfshijnë opsionin si shtesë për të përfshirë CarPlay, por edhe një herë, ata nuk kanë denjuar të raportojnë çmimin. Dhe realiteti është se BMW është një nga ato markat që i pëlqen shtesat shtesë, kështu që nuk do të habiteshim aspak nëse do të përfundonte të ishte ndaluese. Ne vazhdojmë të presim që Apple të shtyjë Apple Pay dhe CarPlay në tregun e përgjithshëm dhe globalisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   david dijo

    Po, e vërteta është se është turp ajo që kërkojnë Seat ose Volkswagen për vendosjen e Carplay / Android Auto në makinat e tyre. 150 € !!! cfare mendoni ju Dikush mund të shpenzojë 20.000 € për një makinë dhe 1.000 € për një iPhone dhe pastaj ne do të shpenzojmë shumën e tepruar prej 150 euro? Ata jane te cmendur?