Çipi 11-bërthamor A8X Bionic dhe Face ID për iPad 2018?

Thashethemet rreth modeleve të ardhshëm të iPad-it për vitin 2018 vazhdojnë të mbërrijnë në rrjet dhe është se pasi të shohin se çfarë mund të bëjnë këta procesorë në versionin e tyre A11 për iPhone X, nuk ka dyshim se modelet e mëposhtme të iPad-it do të mbajnë një version të përmirësuar dhe pothuajse me siguri më i fuqishëm që nga ju po flisni për procesorë me 8 bërthama kur A11 Bionic aktual ka 6 bërthama dhe ata tashmë e krahasojnë atë me disa procesorë Intel ...

Në Face ID atëherë thuaj që edhe pse është e vërtetë kjo është një thashethem më i përsëritur në rrjet, Duket se të gjitha pajisjet e reja Apple do të përfundojnë në montimin e këtij lloji të sensorit të zbulimit të fytyrës për t’i ofruar përdoruesit më shumë siguri.

Gjëja e rëndësishme këtu është se procesorët iPad kanë qenë gjithmonë më të fuqishëm se në modelet e fundit të iPhone dhe në këtë rast pritet që ky vit që vjen nuk do të jetë përjashtim. Fakti është se ky procesor i ri iPhone X ka fuqi spektakolare dhe aktualisht është procesori më i shpejtë në treg, kështu që rritja ose përmirësimi i kësaj performance së pari nuk do të jetë një detyrë e lehtë, por nëse arrihet mund të përballemi me një procesor që madje do të funksiononte për MacBook-un më themelor me siguri totale.

Flitet për pesë bërthama me fuqi të ulët dhe tre me performancë të lartë për iPad Pro të ri 2018, dhe këto patate të skuqura A11X do të prodhohen nga kompania tajvaneze TSMC. E gjithë kjo fuqi mund të japë një autonomi më të mirë për të gjithë dhe padyshim një fuqi të jashtëzakonshme, por e gjithë kjo së bashku me thashethemet e Face ID për iPad Pro dhe ekranin e tij me pothuajse asnjë kornizë ne do ta shohim atë në një të ardhme jo shumë të largët. Thashethemet tashmë kanë filluar ditë më parë, kështu që nga fillimi i vitit të ardhshëm ato me siguri do të intensifikohen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.