IPhone X nuk e pëlqen të ftohtin, ne paraqesim «Coldgate»

Prezantimi i iPhone X ishte shumë i qetë dhe kishte shumë unanimitet në lidhje me lavdërimet që po merrte iPhone i fundit i lëshuar nga Apple. Fotografi më të mira, ekran më të mirë, përdoruesit e kënaqur me dizajnin e ri dhe kontrollin e ri të gjesteve, Animoji që përmbyt internetin me riprodhime të këngëve të famshme o Shumë bukur për të qenë e vërtetë.

Epo, duket se "Porta" e shumëpritur e të gjitha viteve shfaqet më në fund. Vitet e kaluara kemi folur për antenagatin, bendgate, chipgate ... dhe këtë vit duket se kemi «Coldgate». Dhe duket se disa iPhone X nuk janë bërë për klimë të ftohtë dhe ekrani pushon së funksionuari kur i ekspozojmë ndaj temperaturave të ulëta. Ne ju japim detajet më poshtë.

Ky është një dështim që po vuajnë vetëm disa përdorues, por është e vërtetë që ka gjithnjë e më shumë ankesa në Reddit dhe forume të internetit. Dështimi është që kur të dilni jashtë dhe ta ekspozoni iPhone në të ftohtë, ekrani do të përgjigjet dhe për këtë arsye është e pamundur të kontrolloni pajisjen. Pas një ose dy minutash gjithçka kthehet në normalitet dhe ju tashmë mund të funksiononi në mënyrë të përsosur në të ftohtin jashtë. Siç themi, nuk është një problem që prek të gjithë terminalet, por është i vërtetë, deri në atë pikë sa vetë Apple e ka njohur dhe siguron që në një azhurnim të ardhshëm të softuerit do të zgjidhë problemin.

Vetëm një turbullirë e vogël në një lançim që për gjithçka tjetër është një sukses i jashtëzakonshëm për Apple, dhe me një indeks shumë të lartë të kënaqësisë apriori të blerësve të pajisjes. Thjesht duhet të shikoni mendimet që janë botuar në rrjetet sociale për të kuptuar se iPhone X, pavarësisht ngurrimit fillestar dhe çmimit të tij të lartë, po shkakton një sensacion dhe kjo nuk kishte ndodhur për disa vjet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   altergjik dijo

    Një turbullirë e vogël, dhe vija jeshile si në s7 është diçka e papërfillshme?.