Po sikur kamera e iPhone 11 Pro të mos dalë jashtë?

Kemi muaj që kemi shikuar dizajne për iPhone 11 të ardhshëm, dhe të gjithë bien dakord të përfshijnë një aparat fotografik të trefishtë që qëndron në pjesën e pasme të së njëjtës brenda një "ishulli" katror, ​​i cili i jep asaj një pamje që jo të gjithë duket se e bindin. Sidoqoftë, një javë pas prezantimit të modeleve të reja të iPhone, sapo janë shfaqur disa imazhe që mund të ndryshojnë gjithçka.

Ato janë publikuar nga Ben Geskin në Twitter (@BenGeskin), ato vijnë nga imazhet e shtypit të një marke të njohur të kopertinave, emri i së cilës nuk dëshironte të zbulonte, dhe Ata na tregojnë një iPhone 11 Pro dhe një iPhone 11 me një dizajn shumë të ndryshëm nga ai që jemi mësuar.. Ju doni t'i shihni ato? Ju tregojmë të gjithëve më poshtë.

Këto dy imazhe të para që mund të shihni korrespondojnë me rastet për iPhone 11 Pro, të cilat do të përfshijnë kamerën e trefishtë për të cilën kemi folur kaq gjatë. Sidoqoftë, prerja e kutisë së kamerës na tregon një lente të trefishtë ndryshe nga ajo që kemi parë deri më tani, me skajet metalike (argjendi ose e zeza në varësi të ngjyrës së terminalit) dhe duket se pa dalë nga pjesa e prapme e iPhone, diçka që shumë përdorues do ta duartrokisnin.

Rasti për iPhone 11 (pasardhës i XR) na tregon gjithashtu një dizajn tjetër. Në këtë rast kamerat ngjiten në pjesën e pasme, ne kemi vetëm dy lente me të njëjtën skaj metali, dhe ai ishull qendror ka një buzë konkave që të kujton iPhone 7 Plus, edhe pse më i theksuar në këtë iPhone të ri. Ndoshta gjithçka nuk është parë dhe 10 shtatorin e ardhshëm do të kemi më shumë se një surprizë në dizajnin e iPhone që shfaqet në ekranin e madh të Teatrit Steve Jobs.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Peter dijo

    Njeri, nëse kamera nuk bie në sy, është diçka tjetër dhe konkretisht, modeli i bardhë që shfaqet në artikull nuk më shqetëson aspak. Ne do të shohim nëse Apple surprizon me dizajnin ...