Dhuratat e Ditës së Shën Valentinit janë promovuar tashmë në faqen e internetit të Apple

Dita e Shën Valentinit

Këtë vit po shkojmë pak herët jo Apple? E vërteta është se kanë mbetur edhe disa ditë për Shën Valentinin por në Cupertino ata nuk duan të humbin kohë dhe ata tashmë po botojnë dhurata të mundshme për ata që duan ta festojnë këtë ditë.

Lista e produkteve që ata promovojnë të dhurojnë fillon me modelet e reja iPhone 12 ose iPhone SE, një dhuratë që padyshim se do ta dëshironin më shumë se një. Por ata në të vërtetë promovojnë gjithçka përveç Mac-ve. Apple shton në listën e dhuratave të mundshme : AirPods Pro, AirPods, HomePod mini, Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, PowerBeats Pro, iPad dhe Apple TV 4K. Ne po shkojmë që pothuajse të gjitha pajisjet gjithashtu duke shtuar rripa për Apple Watch dhe Apple Pencil ndër të tjera.

Për momentin, ky promovim ose reklamim nuk është aktiv në faqen zyrtare të vendit tonë, por me siguri nuk i duhet shumë kohë Apple për ta hedhur në faqen kryesore të faqes së saj të internetit. E vërteta është se në Cupertino ata zakonisht kryejnë këtë lloj manovre shitjesh duke promovuar disa nga produktet e tyre (ose pothuajse të gjitha) për momente të veçanta siç janë Krishtlindjet, Dita e Nënës ose kthimi në shkollë.

Në këtë rast, nuk ka zbritje të çfarëdo lloji për këtë listë të produkteve, siç mund të ndodhë në promovimin prapa shkollës ose të ngjashme që shtojnë karta dhuratë. Nga ana tjetër, është interesante të shohësh manovrat reklamuese të kryera nga kompanitë dhe në rastin e Apple më shumë. Ata gjithmonë gjuajnë për të gjithë dhe në këtë rast secila prej seksioneve të internetit na çon drejt dhuratave të ndryshme të mundshme me sugjerime të krijuara për ata që e duan fotografinë, dashamirësit e muzikës, shëndetin, krijuesit dhe më shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.