Përdorues të shumtë përjetojnë humbje të cilësisë në fotot e tyre në iPhone 7 Plus

iphone-7-plus-09

Një listë e ankesave po qarkullon në internet midis përdoruesve të ndryshëm të një iPhone 7 dhe ata raportojnë në forumet e komunitetit të Apple që po vërejnë një efekt akuareli në fotot që ata kanë realizuar me iPhone 7 Plus të tyre.

Ankesa të shumta u ngritën në forume të mbështetjes së Apple në lidhje me problemin që përdoruesit po përjetonin në të njëjtën kohë, pranë ngjarjes së fundit të Apple, "Përsëri Përshëndetje", ku ata prezantuan MacBook Pro të ri. Përdoruesit u ankuan se ata ishin vendas, duke bërë fotografi me kamerën e dyfishtë i iPhone 7 Plus ishte i dukshëm një humbje e cilësisë së njëjtë mjaft të rëndësishme. Ankesat përqendroheshin në një turbullirë ose efekt akuareli që u shfaq në foto.

Të dhënat që keni qenë në gjendje të grumbulloni AppleInsider ata sugjerojnë që problemi është shumë i rrallë dhe i largët, 1004 raste të përdoruesve me një iPhone 7 Plus janë raportuar nëpër 31 Dyqane të ndryshme Apple që nga fillimi i terminalit, shumica e rasteve janë ekranet e dëmtuara që sollën klientët. nga 1004 raste, vetëm 8 do të kishin pasur çështje reale të kamerës dhe asnjë nuk i atribuohet kësaj çështjeje specifike.

Disa nga përdoruesit raportuan se çaktivizimi i opsionit «zgjedh hapësirën ruajtëse»Problemi u zgjidh. Përdoruesit e tjerë që vuajnë nga ajo nuk kanë ndonjë problem me fotot RAW në Lightroom, megjithatë, vetëm me aplikacionin origjinal Photos të Apple ata kanë problemin në fotot RAW dhe normale.

Prandaj, rrënja e problemit nuk është zbuluar ende. Disa përdorues mendojnë për një dështim mekanik në stabilizimin optik të imazhit ndërsa të tjerët mendojnë se ka të bëjë me filtrat e fokusit.

Dhe ju, a e keni zbuluar këtë lloj gabimi në fotot e fundit që keni realizuar me lenten tuaj të dyfishtë? Mos hezitoni të na lini komentet tuaja në lidhje me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rimers dijo

  Diçka që më ndodh me Iphone 7 Plus është se nëse bëj një foto pa e shkyçur dhe pastaj ndryshoj dhe marr përsëri për të thënë një portret ose një mundësi tjetër për foton tjetër, ai është i zhytur në mendime dhe më kërkon të fus fjalëkalimin.

 2.   Gonzalo dijo

  E njëjta gjë më ka ndodhur në vitin e jetës së 6S Plus

 3.   Alberto dijo

  Unë dëshmoj për cilësinë e dobët të imazheve. Një katastrofë. Bleva iPhone 7 plus dhe duhej ta ndryshoja sepse Touch ID nuk po funksiononte. Ky iPhone i ri bën fotografi me një cilësi shumë të dobët. Shume i zhgenjyer. Unë vij nga 6 plus, një terminal i shkëlqyeshëm.

 4.   JOSE dijo

  Më ka ndodhur që kam bërë disa fotografi në formatin raw dhe tiff dhe më pas më ka thënë që nuk mund t'i hap ato. Pse ndodh kjo?

 5.   Ines dijo

  Zhgënjim absolut me iPhone 7 plus. Bëni disa fotografi me cilësi të tmerrshme. Kam kohë që bëj fotografi në të njëjtat kushte me iPhone 6 plus, i cili më bëri foto me cilësi të lartë. kështu që
  Unë e kam vërejtur shumë ndryshimin.

 6.   sode aneudy dijo

  Në iphone xs max, gjithashtu ka shumë humbje të cilësisë në foto

 7.   Erika dijo

  IPhone 7 Plus deri rreth një muaj më parë bëri fotografitë e përsosura, me fokus ngjyrash gjithçka, nga disa ditë deri këtu selfiet duken probleme të tmerrshme me fokuset e dritës dhe në fund të shkrepjes, fotografia e degraduar pa ngjyrë e paqartë me një problem serioz i Kontrastit, nuk e di nëse ndonjë azhurnim dëmtoi cilësimet e kamerës.