Çaktivizo reagimet e gabuara në iPhone 7

Motori Taptik

Shumë prej jush tashmë do ta kenë të re në duar iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, dy pajisje të reja që megjithëse nuk kanë ndryshime të dukshme estetike, heqja e kamerave të reja dhe eleminimi i portit minijack, janë pajisje me veçori krejtësisht të reja.

Dhe është se, ndër të tjera, ju duhet vetëm të prekni butoni i ri Home. Një buton i ri Home që përveç se lejon iPhone 7 tonë të jetë rezistent ndaj ujit, nuk është një buton për t'u përdorur. Eshte nje sipërfaqe kapacitive që e bën motorin taptik (vibrator i ri) iDevices tonë na përgjigjet me a dridhje e vogël (përgjigje haptike) që na jep ndjesinë e shtypjes së një butoni. Por kjo ndjenjë shkon shumë më larg, tani kur lëviz ndonjë kontroll të menusë së pajisjes tënde do të kesh po atë dridhje të vogël. ¿Jeni lodhur nga iPhone që prodhon vazhdimisht dridhje të vogla?Pastaj ne ju tregojmë se si ta çaktivizoni këtë përgjigje kapitale të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus.

Siç ju kemi thënë, Shumë prej jush do ta konsiderojnë të bezdisshme përgjigjen e re haptike të iPhone, mos u shqetësoni, mund të çaktivizohet duke ndjekur disa hapa të thjeshtë, përveç kësaj, nuk do të humbni përgjigjen e butonit të ri Home, domethënë, do të vazhdoni të vini re atë dridhje të vogël (përgjigje haptike) që ndodh kur e shtypni.

çaktivizo-dridhje-1

çaktivizoni dridhjet e tjera, shkoni te aplikacioni Cilësimet të iPhone tuaj dhe do të shihni menunë e mëparshme, atje do të duhet të shtypim menunë e re "Tinguj dhe dridhje" (Para iOS 10 ishte emëruar vetëm si Tinguj).

çaktivizo-dridhje-2

Pastaj do të shihni menunë e mëparshme, poshtë të gjitha cilësimeve të tingullit mund të shihni Opsioni "Vibrimi i sistemit" tek e cila shoqëron legjenda: Lëshoni një dridhje (përgjigje haptike) me bashkëveprimet dhe kontrollet e sistemit. Duke e çaktivizuar atë do t’i thuash lamtumirë atyre dridhjeve të vogla që shoqërojnë të gjithë klikimeve të iOS 10 të ri dhe iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus të ri.

A ju mungojnë? Do të duhet ta aktivizoni përsëri përsëri që të keni përsëri këto dridhje të vogla. Nuk ka të dhëna, por personalisht do të thoja që këto dridhje nuk e dëmtojnë baterinë, prandaj pse nuk i lini ato nëse janë një risi e iPhone tonë të ri 7?


Artikujt më të fundit rreth iphone 7

Më shumë rreth iphone 7 ›Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   elpaci dijo

  i lumtur ta heq! Faleminderit

 2.   laura dijo

  E imja nuk vibron kurrë ... nuk funksionon