Dita ka ardhur: relaksohuni dhe lëreni iPhone tuaj të përgatisë kafenë tuaj

Dreamndrra e të varurve nga kafeja është më afër se kurrë të realizohet me këtë mbulesë që shërben, asgjë më shumë dhe asgjë më pak, sesa të mund të pimë një kafe kudo që të shkojmë. Si Gjetja e kafeneve më të afërta dhe shfaqja e tyre në një aplikacion? Thirrja e një kamarieri ekspres për të na sjellë menjëherë pijen tonë me avull? Jo thjesht animin e pajisjes sonë dhe lënien e lëngut të dëshiruar të rrjedhë drejt kontejnerit.

Nëse ka diçka të mirë në lidhje me Kickstarter, ajo është se nuk do të pushojë kurrë të na habisë, gjë që i detyrohemi si platformës ashtu edhe projekteve që fillojnë fushatat e tyre për mbledhjen e fondeve në të. Kështu që sot mund të shohim një rast iPhone me një mekanizëm inteligjent që do të na lejojë të shijojmë një ekspres të mirë nxehtë jemi në vendin ku jemi.

Mekanizmi përbëhet nga një këllëf - natyrisht disi i rëndë, në të cilin futen disa gëzhoja që do të nxehen përmes një rezistence kur e tregojmë në aplikacionin e tij të dedikuar për të arritur shpikjen në avull në vetëm disa sekonda. Edhe pse dobia dhe praktika e tij janë të dyshimta për çdo ditë, sigurisht që mund të jetë një mënyrë origjinale për të shijuar një kafe në çdo kohë të caktuar. Si mund të ishte ndryshe, është krijuar nga italianët. Tani mund të themi se iPhone ynë është aq i sofistikuar saqë madje na përgatit mëngjesin.

Projekti, siç thamë, mund të gjenden në platformën e financimit të njerëzve Kickstarter Dhe ai tashmë ka mbledhur gati 4.000 euro të qëllimit të tij prej 75.000 €. Krijuesit e saj pohojnë se nuk ka asnjë rrezik në këtë investim (diçka që shqetëson gjithnjë e më shumë njerëzit që mbështesin këto fushata) dhe se shtëpitë, në dispozicion për iPhone 6, 6 Plus, 7 dhe 7 Plus ata do të fillojnë të arrijnë në vjeshtë. A priori nuk duket se është nga ato produkte që përfundojnë duke krijuar një trend, por me këto gjëra nuk i dini kurrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   johnattan02 dijo

  Financimi është pezulluar
  Financimi për këtë projekt u pezullua nga Kickstarter rreth. 1 orë.

  1.    Mori dijo

   kjo ishte ajo që do të shkruaja tani