Prime Day: Ofertat më të mira për produktet e Apple

Amazon Prime Day - Produktet e Mollës

Një nga ditët më të parashikuara nga të gjithë përdoruesit e Amazon Prime, është Prime Day, një ditë që me kalimin e viteve është bërë dy (siç është rasti me Black Friday që ka ndodhur të zgjasë një javë në vend të vetëm një ditë).

Gjatë gjithë ditës së sotme dhe nesër kemi në dispozicion një numër të madh të produkteve Apple me zbritje interesante, zbritje që nuk mund t'i humbasim nëse do të ishim duke pritur për këtë ditë. Nëse doni ta dini ofertat më të mira për produktet e Apple në Prime Day, Unë ju ftoj të vazhdoni të lexoni.

iPhone

iPhone SE (2020) nga 475 euro

iPhone SE

IPhone më i lirë që Apple shet zyrtarisht është iPhone SE, një model me një Ekran 4,7 inç me të njëjtin dizajn si iPhone 8.

Modeli i 256 GB është në dispozicion për 549 euro, versioni 128 GB është 10 euro më lirë se versioni 256 GB ndërsa modeli i hyrjes, versioni 64 GB vështirë se na ofron një interesant zbritje krahasuar me çmimin zyrtar të Apple Store: 475 euro.

iPhone 12 mini nga 664 euro

Me ardhjen e iPhone 12, Apple lançoi modelin mini, një model me një ekran 5,4 inç që nuk ka pasur suksesin që priste Apple në treg (për sa i përket shitjeve), por që ka kamaren e vet. Ky model na ofron të njëjtën fuqi si pjesa tjetër e modeleve të gamës iPhone 12.

IPhone 12 mini në versionin e tij të 64 GB është në dispozicion për 664 euro, ndërsa versioni i 128 GB arrin 749 euro. Ne gjithashtu mund të gjejmë në ofertë Modeli 256 GB për 849 euro.

iPhone 12 nga 756 euro

Nëse iPhone 12 mini është shumë i vogël për ju për gjithçka, gjatë Prime Day, Amazon na ofron iPhone 12 64 GB për 756 euro. Versioni i 128 GB arrin 798 euro dhe 256 GB model 908 euro.

iPhone 12 Pro nga 1.099 euro

Nëse dëshironi të shijoni të gjitha funksionet që IPhone më i fuqishëm në treg, Opsioni më i mirë është iPhone 12 Pro, një model që në të Versioni 128 GB është në dispozicion për 1.099 euro.

Nëse 128 GB bie shkurt, lloji i 256 GB është në dispozicion për 1.239 euro dhe Versioni prej 512 GB arrin 1.509 euro.

iPad

iPad mini 2019 nga 404 euro

Nëse jeni duke kërkuar për një iPad kompakt, duhet t'i hidhni një sy iPad mini. Ky model që u lansua në treg në vitin 2019, është i pajtueshëm me Apple Pencil të gjeneratës së parë, menaxhohet nga procesori A12 Bionic dhe përfshin një ekran 7,9 inç. midis sot dhe nesër, ne mund të kapim vModeli 256 GB për vetëm 490 euro.

Nëse modeli 256 GB eshte shume e madhe per ty, një mundësi tjetër për t'u marrë parasysh është Version 64 GB për 404 euro.

iPad Pro 2021 nga 829 euro

El iPad Pro 2021 me procesor M1 konkurron drejtpërdrejt me Mac-et e së njëjtës kompani dhe gjithçka duket se tregon një konvergjencë në të ardhmen që nga Apple ata nuk pranojnë ta konfirmojnë. Modeli 11 inç, në të vetin Versioni 128 GB është në dispozicion për 829 euro. Po ky version me lidhja e të dhënave celulare bie në 979 euro.

Versioni 256 GB i hapësirës ruajtëse dhe lidhja Wi-Fi është në dispozicion për 932 euro. Pjesa tjetër e modeleve nuk kane zbritje, ashtu si modeli 12,9 inç nga 2021.

Lapsa e Apple e gjeneratës 1 dhe 2

Nëse dëshironi të përfitoni sa më shumë nga iPad ose iPad Pro i përputhshëm me Apple Pencil, duhet të konsideroni blerjen e një Apple Pencil. Kjo pajisje është në dispozicion në dy versione: gjenerata 1 dhe 2, modele që Ato janë në përputhje me pajisje të ndryshme iPad.

El Lapsi i Apple i gjeneratës së dytë, ka një çmim të zakonshëm prej 99 euro, megjithatë, ndërmjet sot dhe nesër, është në dispozicion për vetëm 67,25 euro. Modeli i gjeneratës së dytë, i pajtueshëm me gjeneratën e 11-të iPad Pro 2 inç dhe brezi i tretë 12,9 inç iPad Pro, është në dispozicion për 111,50 euro, kur çmimi i tij i zakonshëm është 135 euro.

Lapsi i lirë i Apple quhet Shkumësa dhe është bërë nga Logitech. Kjo pajisje është e përputhshme me të gjitha modelet iPad 2019 dhe më vonë (jo iPad Pro) dhe është në dispozicion për 50 euro.

Tastiera Magjike 2020 nga 279 euro

Me lansimin e iPad Pro 2021, Apple rinovoi Tastierën Magjike për ta rregulluar atë në trashësinë e re të këtij modeli, i cili është rritur me 5 mm, megjithëse ndryshimi praktikisht nuk vërehet. Tastiera Magjike që Apple lëshoi ​​në vitin 2020 para IPad Pro 12,9 inç është në dispozicion në Amazon për vetëm 273 euro.

I riu Tastiera Magjike për Gjenerimin e 5-të iPad Pro (2021) 12,9 inç është në dispozicion me të njëjtin çmim si në Apple Store: 399 euro (Megjithëse nuk është në dispozicion deri më 13 korrik). Ky model përshtatet në mënyrë të përkryer me tastierën dhe iPad Pro, jo si modeli 2020, megjithëse duhet ta shikoni nga afër për ta vërejtur atë.

El Tastiera Magjike për iPad Pro 2021 11 inç, nuk ka ndonjë zbritje, sepse trashësia e këtij modeli është akoma e njëjtë me modelin e vitit të kaluar, sepse ekrani nuk është i njëjtë me atë që gjendet në modelin 12,9-inç (miniLED) nga 2021.

Logitech Combo Touch për 94 euro

Logitech ComboTouch

Tastierat e lira iPad në Amazon janë me bollëk 99% e tyre janë absolutisht të padobishme nëse qëllimi juaj është të shkruani shumë orë me këtë pajisje.

Një mundësi shumë interesante për t'u marrë parasysh, ne e gjejmë atë në Logitech Like Touch, një tastierë që gjithashtu përfshin Trackpad, paraqitjen QWERTY, të pajtueshme me IPad i gjeneratës së 7-të dhe çfarë është në dispozicion për 94,39 euro.

Ky model është gjithashtu në dispozicion për iPad Pro 2021 për 229 euro, duke qenë një alternativë e shkëlqyeshme për tastierën magjike, edhe nëse nuk është në shitje këto ditë.

Apple Rights Watch

Seria 3 nga 169 euro

Apple Watch Series 3 rindez spitalet

Për vetëm 169 euro, ne gjejmë Seria Apple Watch 3, një pajisje që dukej sikur do të lihej jashtë watchOS 8, por në fund të fundit nuk do të jetë kështu, kështu që nëse nuk doni të shpenzoni shumë para në Apple Watch tuaj të parë, mund të bëni me këtë Modeli 38 mm për vetëm 169 euro.

Nëse modeli 38 mm është shumë i vogël për ju, Model 42 mm (më i madhi që na ofron Apple për këtë model) për 199 euro.

Seria 6 nga 369 euro

Vetëm për të 389 euro, ju mund të zgjidhni modelin Apple Watch Series 6 me GPS dhe 44 mm, model me kuti alumini dhe rrip silikoni. Modeli 40 mm është gjithashtu në dispozicion në shitje për vetëm 369 euro.

Gjithashtu në ofertë është model me lidhje të dhënash. Seria 6 mm 40 mm me të dhëna celulare është në dispozicion për 418 euro ndërsa Versioni 44 mm shkon deri në 459 euro.

Apple Watch Series 6 përfshin një njehsori i oksigjenit në gjak dhe përveç kësaj, na lejon të kontrollojmë rrahjet e zemrës tonë përmes funksionit të elektrokardiogramës që ky model përfshin nga Seria 4. Për më tepër, na lejon të konfigurojmë ekranin në mënyrë që ai të jetë gjithmonë i ndezur.

ACCESORIOS

AirPods Pro për 188 euro

Apple AirPods Pro

Nëse jeni duke pritur për këtë ditë për të përfituar nga një ofertë AirPods, dita juaj ka ardhur. Një nga ofertat më të mira që mund të gjejmë në Amazon, e gjejmë në AirPods Pro, kufjet pa tela të Apple me anulimin e zhurmës që janë në dispozicion për 188 euro, gati 100 euro më lirë sesa në Apple Store.

AirPods për 129 euro

AirPods Apple

Brezi i dytë i AirPods, është gjithashtu i disponueshëm në një çmim shumë interesant. Mund ta gjejmë modelin që ngarkohet me kabllo për 129 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.