Dy dyqane Apple rihapen në Japoni këtë javë

Dyqan në Japoni

Shenjë e mirë. Dy dyqane Apple në Japoni do të rihapen brenda dy ditësh. Për shumë javë Apple i ka mbyllur të gjitha dyqanet e saj fizike në të gjithë botën për shkak të lumtur Covid-19. Shumë dyqane, dhe shumë kohë.

Pak nga pak ato fillojnë të rihapen, varësisht nga shkalla e izolimit që ekziston në secilin vend specifik. Dhe unë jam shumë i lumtur. Dhe jo për shkak të Apple, pasi kompania është mjaft e shëndetshme për t'i bërë ballë një sfide të tillë pa problem, por sepse kjo do të thotë që pandemia e mallkuar tashmë po shuhet në disa vende, dhe ata kthehen në një «normal i ri« Bravo

Sipas një artikulli të botuar në përmbledhje BloombergApple ka në plan të rihap disa nga dyqanet e saj japoneze të Apple këtë javë, por jo të gjitha. Dy vendndodhje, në Fukuoka dhe Nagoya Saka, Ata do të hapin dyert e tyre të Mërkurën, 27 maj.

Nuk ka asnjë indikacion kur pjesa tjetër e dyqaneve japoneze të Apple do të rihapen gjithashtu, por ka të ngjarë të ndodhë shpejt pas lajmit që Gjendja e jashtëzakonshme e Japonisë është hequr përpara afatit.

Në një lëvizje të ngjashme me vendet e tjera ku dyqanet e Apple tashmë janë rihapur, kompania do të instalojë masa të caktuara të sigurisë për të hyrë në ambientet, duke përfshirë kontrollet e temperaturës, si dhe një furnizim me maska ​​për vizitorët.

Apple tashmë ka rihapur dyqanet në Australia, Austria, Gjermania, Koreja e Jugut dhe Zvicra. Disa dyqane janë rihapur gjithashtu në Italia dhe Shtetet e Bashkuara, megjithëse disa mbeten të mbyllura.

Duke marrë parasysh që këtë javë Madridi dhe Barcelona tashmë kanë hyrë në fazën 1 të de-përshkallëzimit, ka shumë të ngjarë që brenda pak ditësh Apple Store në vendin tonë ato gjithashtu shtojnë në listën e dyqaneve të rihapura. Siç e thashë në fillim, është një lajm i shkëlqyeshëm që Apple po rihap dyqanet e saj. Një shenjë se pak nga pak po kthehemi në një "normal të ri".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.