Apple Store i ri i Çikagos përpiqet të ringjallë lidhjet urbane të qytetit

Ka shumë dyqane Apple që djemtë nga Cupertino po hapin gjatë këtij viti 2017, dhe gjëja më e mirë është që shumica janë jashtë qendrave tregtare, domethënë ata arrijnë me modelin e tyre arkitektonik, duke ikur nga dizajni i matur që shohim në Apple Store nga qendrat tregtare. Sot ju sjellim të renë Dyqani i Mollës Çikago, një dyqan që integron pa probleme në planifikimin urban i një prej qyteteve që i ka dhënë më shumë rëndësi artit arkitektonik. Pas kërcimit ne ju japim të gjitha detajet e kësaj të re Chicago Apple Store që hapet në qytetin amerikan sot 20 tetor ...

Një fasadë e formuar nga Panele xhami të larta 10 metra, dhe një e madhe Kuvertë me fibra karboni 34 me 29 metra; dy shkallë që rriten nga pjesa më e ulët e dyqanit pranë lumit; pemë brenda dyqanit pranë zonës së pushimit ku mund të provojmë çdo pajisje të kompanisë. Sipas fjalëve të Jony Ive, shefit të projektuesit të Apple, "E reja Avenue Michigan Apple (mos harroni se atyre nuk u pëlqen më t'i quajnë Dyqane Apple) përpiquni të mos keni ndonjë pengesë ndërmjet dhe jashtë, kjo ndërtuar për të qenë vazhdim i qytetit kjo është arsyeja pse kur jemi brenda na jep ndjesinë e vazhdimit jashtë saj ».

Një Apple Store i ri i pabesueshëm siç mund ta shihni në foto. Projektuar nga djemtë nga Foster + Partners, i jep homazhe projekteve të arkitektit Frank Lloyd Wright. Ata kanë marrë praktikisht një vit për të përgatitur tokën dhe për të ndërtuar këtë dyqan të ri të ndërmarrjes. Deri tani e dini, nëse jeni në zonë, mos hezitoni të vini dhe të zbuloni këtë Avenue të re Apple Michigan, pavarësisht nëse e blini apo jo, me siguri do t'ju befasojë dhe do të shijoni modelin e saj të pabesueshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.