Facebook do t'ju lejojë të blini bileta dhe të porosisni ushqim nga aplikacioni juaj

facebook-ngjarje

Facebook ka njoftuar një azhurnim të aplikacionit të tij që do të shtojë veçori të reja për të na ndihmuar të zbulojmë gjëra të reja. në botën që na rrethon, si dhe sqarimin se ku do të shkojmë më tej dhe lidhjen direkt me vendin ku po shkojmë. Por kjo nuk është e gjitha, Facebook dëshiron që ne të largohemi nga rrjeti i tij social sa më pak të jetë e mundur (kjo më frikëson të mendoj për Realitetin Virtual në Facebook), prandaj, tani mund të blejmë bileta për të porositur ushqim në shtëpi direkt nga aplikacioni Facebook. Thjeshtimi i gjithçkaje, Facebook jep mundësinë brenda aplikacionit të tij për të kryer veprime që kërkojnë aplikime të ndryshme.

Funksioni i parë i funksioneve të reja ka për qëllim marrjen e rekomandimeve, domethënë, ne do të marrim plane të organizuara nga miqtë tanë të ngushtë. Për më tepër, kur ngarkojmë një fotografi në një vend të caktuar, Facebook do ta zbulojë atë dhe do të na japë mundësinë që t'ua rekomandojmë atë vend miqve tanë në rrjetin social. Thingshtë gjëja më e afërt për të bërë "like" në faqen lokale, por Do të bazohet vërtet në përvojën që po kemi atje. Ju gjithashtu mund të merrni përgjigje në këto rekomandime, për t'iu përgjigjur dyshimeve të miqve tanë në këtë drejtim.

Risia tjetër do të na lejojë të zbulojmë ngjarje lokale, në mënyrë që të dimë se ku po zhvillohet shfaqja e vërtetë në qytet. Ne mund të shkojmë në ngjarje të modës dhe të ftojmë miqtë tanë. Si mund të ishte ndryshe, rekomandimet luajnë një rol kryesor në këtë drejtim. Ky është vetëm një version i rinovuar i ngjarjeve ekzistuese në Facebook, por me më shumë funksione dhe mundësi.

Këto funksione të reja që sapo jua treguam do të mbërrijë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në ditët në vijimPor zgjerimi në Evropë nuk do të zgjasë shumë. Ne do t'ju mbajmë të azhurnuar me të gjitha lajmet në aplikim në javët e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.