Facebook lëshon një aplikacion të pavarur për të menaxhuar ngjarjet

ngjarje-facebook

Facebook vazhdon në përpjekjen e tij për të mbushur pajisjet tona mobile me aplikacione me nënshkrimin e saj. Tani për tani ne tërheqim Instagram, WhatsApp, Facebook dhe Facebook Messenger (të paktën, kush nuk merret me Facebook Pages ...). Tani ai sapo ka lansuar «Facebook Events», një aplikacion në mënyrë që të mund të menaxhojmë dhe t'i gjejmë shumë më lehtë ngjarjet që janë regjistruar në Facebook. Ne nuk e dimë saktësisht nëse ka për qëllim që miqtë të mund të takohen lehtësisht me njëri-tjetrin, ose nëse synon të gjejë ngjarje gjatë ecjes në rrugë, në të vërtetë mund të përdoret në të dy mënyrat. Le të njohim pak "Ngjarjet e Facebook", për të parë se çfarë surpriza sjell aplikacioni i ri i Facebook.

Kështu na e paraqet Facebook në Dyqanin e Aplikacioneve iOS:

Po kërkoni diçka për të bërë me miqtë këtë fundjavë? Dëshironi të dini se çfarë po ndodh sonte? Gjeni ngjarje që përputhen me interesat tuaja dhe mos humbisni asgjë rreth vendit ku jeni.

Të gjitha gjërat që ju pëlqen rreth Ngjarjeve në Facebook janë bashkuar në të njëjtin aplikacion. Shikoni aktivitetin e ngjarjeve më të fundit, zbuloni gjëra të reja për të bërë me miqtë tuaj dhe shpejt përdorni informacionin e ngjarjes. Ky aplikacion punon dorë për dore me Facebook, përveç kësaj miqtë tuaj mund të shohin cilat janë interesat tuaja dhe t'ju ftojnë.

Kjo është ardhja e fundit nga zhvilluesit e Facebook, me peshë prej vetëm 215 MB dhe e përkthyer në gjuhë të panumërta. Sidoqoftë, ne nuk do të përfshijmë lidhjen për në aplikacion sepse nuk është ende në dispozicion në Dyqanin e Spanjave të Aplikacioneve, është ekskluzive për Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një kohë. Aplikacioni "Facebook Events" është plotësisht falas dhe do të jetë i pajtueshëm me çdo pajisje që ekzekuton iOS 8.0 e tutje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.