Fundi i vitit 2020 duke dëgjuar këngët më të njohura të secilit vend në Apple Music

Listat e dëgjimit me këngët më të njohura në Apple Music

Al 2020 Ka vetëm disa ditë për të përfunduar. Një vit në të cilin na është dashur të përballemi me një krizë globale për shkak të një virusi të ri dhe një sëmundjeje të re të panjohur për të gjithë. Sidoqoftë, gjatë muajve të izolimit në të cilin bota duhet të bashkohej, artistët nuk ndaluan së prodhuari muzikë. Kështu që mund ta shohim në javët e fundit të këtij viti ku një numër i madh artistësh po botojnë albumet e tyre të reja. Për të përfunduar këtë 2020 ju mund të dëgjoni këngët më të njohura të secilit vend, më të kërkuarit, ata me tekstet më të kërkuara dhe shumë lista të tjera për luajtje në Muzikë Apple

Këto janë listat e dëgjimit të këtij 2020 për Apple Music

Apple shpërndan Çmimet Apple Music 2020
Artikulli i lidhur:
Apple shpall fituesit e Apple Music Awards 2020

Disa muaj më parë Apple dha Apple Music Awards për të shpërblyer talentet dhe gjeneratat e reja. Disa ditë më pas azhurnoi pjesën e saj 'Këngët kryesore 2020' për të shtuar të gjitha listat e muzikës që lidhen me secilin vend. Në këtë mënyrë, secili përdorues mund të dëgjojë se cilat këngë janë luajtur më shumë në territorin e tyre gjatë këtij viti fatal 2020. Përveç kësaj, janë shtuar disa lista të zakonshme për luajtje:

  • 100 këngët më të kërkuara në Shazam
  • 100 këngët më të mira me tekstet më të kërkuara
  • 100 këngët më të mira globale

Pjesa tjetër e listave u referohet vendeve që Apple i ka konsideruar si më të rëndësishmet. Midis tyre janë SH.B.A., MB, Spanjë, Meksikë, Australi, Japoni, Gjermani, Francë, Kore dhe një etj. Përveç kësaj, në secilën listë dëgjimi ka një tekst të vogël që vendos muzikën e zgjedhur në kontekst. Në rasti i Spanjës, kjo është ajo që gjetëm:

Ky nuk ka qenë një vit i lehtë për askënd, por artistët na kanë ndihmuar të përballojmë shumë nga sfidat me këngë të paharrueshme. Dhe ndërsa muzika latine ka qenë veçanërisht e rëndësishme gjatë vitit 2020, në këtë listë dëgjimi do të gjeni hite për të gjitha shijet dhe të gjitha rastet. Nga bashkëpunimi i kudondodhur i KAROL G dhe Nicki Minaj në "Tusa" te kompozimet e premtimeve të reja të skenës urbane Spanjolle.

Ju mund t'i gjeni këto lista për luajtje duke hyrë në iTunes ose Apple Music dhe duke kërkuar në seksionin Eksploroni 'Këngët kryesore 2020' Pasi të futeni brenda, do të gjeni të gjitha listat e luajtjes të shoqëruara me një kopertinë që tregon se nga cili vend është muzika popullore ose çfarë gjeni brenda.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.