Gjithçka që Apple do të prezantojë në ngjarjen e 14 shtatorit

Këtë 14 shtator Ju keni një takim të rëndësishëm me ne, në iPhone Actualidad ne do të përcjellim drejtpërdrejt ngjarjen e prezantimit të iPhone 13 të ri, por ky nuk do të jetë lajmi i vetëm, të paktën nga ajo që ne kemi qenë në gjendje të dimë pas rrjedhjeve.

Zbuloni me ne të gjitha lajmet që Apple do të paraqesë në ngjarjen e saj të ardhshme më 14 shtator, siç janë iPhone 13, Apple Watch Series 7 dhe AirPods të rinj. Jemi të sigurt se nuk do të dëshironi ta humbisni, prandaj shkruani në kalendarin tuaj takimin që keni me ne për ngjarjen më të veçantë që kompania Cupertino feston çdo vit.

Ku të shikoni ngjarjen e lansimit të Apple

Gjëja e parë është të sigurohemi se si do ta jetojmë ngjarjen e Apple, do ta shohim atë në mënyrën më rigoroze të drejtpërdrejtë, si gjithmonë, përmes transmetimi zyrtar që Apple ju vë në dispozicion përdoruesve që mund ta ndiqni drejtpërdrejt, megjithatë, në iPhone Actualidad ne do të bëjmë një drejtpërdrejt përmes YouTube në të cilën do t'ju tregojmë të gjitha lajmet, përvojën tonë dhe sigurisht që do t'ju shoqërojmë duke iu përgjigjur pyetjeve tuaja, prandaj Unë e rekomandoj atë vizitoni kanalin YouTube të iPhone aktualidad dhe na bëj shoqëri.

IPhone 13 do të jetë mbretëresha e vallëzimit

IPhone i ri për vitin akademik 2021/2021 do të prezantohet edhe një herë në formë elektronike dhe dixhitale në ngjarjen që do të zhvillohet më 14 shtator. Sa i përket dizajnit, ne do të kemi një ngjashmëri të madhe me versionin e tij të mëparshëm, me dy dallime të dukshme, e para përsa i përket ekranit, ku do të gjendet një “notch” pak e ridizajnuar që do të ketë të njëjtën thellësi, por një prezantim më të ngushtë që do të lëvizë mikrofonin në skajin e sipërm të ekranit, duke përmirësuar proporcionalitetin dhe përdorimin e tij. Nga ana tjetër, ne gjithashtu do të kemi një modul pak më të madh të kamerës që do të strehojë teknologjinë e re në këtë drejtim.

 • iPhone 13 mini: me një ekran 5,4 inç, pasardhës i iPhone 12 mini.
 • iPhone 13: me ekran 6,1 inç, pasardhës i iPhone 12.
 • iPhone 13 Pro: me ekran 6,1 inç, pasardhës i iPhone 12 Pro.
 • iPhone 13 Pro Max: me ekran 6,7 inç, pasardhës i iPhone 12 Pro Max.

Në përputhje me modelin, Apple mund të paraqiste një "e zezë mat" e re për versionin Pro, e shoqëruar me një ngjyrë rozë që do të zëvendësonte Blue Pacific të iPhone 12. Sa i përket gamës standarde, supozohet se ata do të trashëgojnë gamën e ngjyrave të iMac.

Duke u kthyer në ekran ne përqëndrohemi në panel i ri OLED i prodhuar nga Samsung por që këtë herë definitivisht bastet në 120 Hz, një normë rifreskimi që më në fund i vendos telefonat Apple përballë me alternativat Android në këtë drejtim. Siç mund ta shohim, ekrani do të jetë përfituesi i madh i kësaj beteje risish, ai nga ana e tij do të marrë sistemin Always On Display që disa përdorues kanë shijuar nga Apple Watch Series 7, pa e filtruar ende se çfarë lloj përmbajtje mund të kemi shikoni pa pasur nevojë të ndizni iPhone.

Kamera iPhone 13 në një koncept të ri

Në këtë drejtim, Apple shpreson jo vetëm për të përmirësuar sistemin MagSafe për iPhone -in e prezantuar vitin e kaluar, por gjithashtu do të rrisë ckarikim i shpejtë deri në 25W dhe kapacitete të rinovuara:

 • iPhone 13 Mini: 2.406 mAh
 • iPhone 13: 3.100 mAh
 • iPhone 13 Pro: 3.100 mAh
 • iPhone 13 Pro Max: 4.352 mAh

Sa i përket lidhjes, Apple do të vërë bast për WiFi 6E për të gjitha pajisjet tuaja, si dhe antenën e lidhjes 5G i plotë në të gjitha versionet e iPhone. Nga ana tjetër, vështirë se ka të dhëna për rinovimin e kamerave, kështu që pritet që kërcimi të jetë sa i përket cilësisë së "modalitetit të natës", përmirësimeve të softuerit dhe natyrisht madhësisë së sensorit.

 • iPhone 13/13 Mini:
  • 5,4 / 6,1 inç
  • ID e fytyrës 2.0
  • A15 Bionic
  • 5G plot
  • WiFi 6E
  • Karikim i shpejtë 25W
  • 64/128/256 GB
  • Kamera e pasme e dyfishtë
  • Çmimi: Nga 699 euro
 • iPhone 13 Pro / 13 Pro Max
  • 6,1 inç / 6,7 inç
  • ID e fytyrës 2.0
  • A15 Bionic
  • 5G e plotë
  • Gjithmonë në ekran
  • 120 Hz
  • 5G e plotë
  • WiFi 6E
  • Karikim i shpejtë 25W
  • 128/256/1000 GB
  • Kamera e pasme trefishe
  • Çmimi: Nga 1159 euro

Seria Apple Watch 7, rinovimi i saj më i madh

Apple Watch i ri do të rinovojë rrënjësisht modelin e kutisë që nga lansimi i tij, duke adoptuar format e sheshta dhe agresive që Apple po prezanton si në gamën e MacBook ashtu edhe në iPad Air dhe iPhone. Në këtë mënyrë ne do të shkojmë në një gotë "të sheshtë" të përparme dhe skaje në përputhje me iPhone që është në shitje. 

Do të vërë bast mbi sensorë të rinj që do të lejojnë, përveç matjes së pulsimeve, ngopjen e oksigjenit në gjak dhe kryerjen e një elektrokardiogrami, siç ka bërë deri më tani, mat temperaturën e trupit. Më pak të ngjarë të arrijë një aftësi e matjes së glukozës në gjak.

Apple Watch 7 i zi

Beenshtë folur gjatë për ngjyrat, Edhe pse ne e dimë që Apple do të bastojë në të zezë dhe argjend si fikse, nuk dihet nëse ata do të vazhdojnë të prodhojnë versione në blu ose të kuqe. Ne do të gjejmë një përmirësim të lehtë në procesorin e Apple Watch Series 7 që do të ofrohet në madhësi 41mm dhe 45mm me një përdorim superior të ekranit. Çmimi do të fillojë nga 429 euro për versionin më të rreptë të pajisjes.

AirPods 3, një tjetër ndryshim rrënjësor në vallëzimin e modeleve

Në minutën e fundit AirPods të rinj janë futur në festë, një kufje "e hapur" që mbështetet në modelin e AirPods Pro duke ruajtur thelbin e AirPods tradicional. Në teori, këto kufje do të arrijnë pa anulimin e zhurmës, megjithëse zbatojnë pajtueshmërinë me audion hapësinor të Apple dhe natyrisht kodikun e nevojshëm për të riprodhuar përmbajtjen e Dolby Atmos. 

Klone AirPods 3

Ata do të përmirësojnë performancën audio falë procesorit H1 dhe një përforcuesi dinamik mjaft të ngjashëm me atë të pranishëm në AirPods Pro. Po kështu, ata do të integrojnë teknologjinë për të përmirësuar bisedat për personat me dëmtim të dëgjimit dhe do të jenë pjesë e rrjetit të "kërkimit" që ata nisur me AirTags. AirPods pritet të kenë një çmim rreth 200 euro, por kjo ndoshta duhet të qëndrojë pak më larg nga AirPods Pro.

Sa është koha për të parë ngjarjen e prezantimit të iPhone 13

Ngjarjet e Apple zakonisht mbahen në orën 10:00 të mëngjesit në Cupertino (Kaliforni), megjithatë, ndryshimi i kohës nuk duhet të jetë një pengesë, në këtë kohë ju mund ta shijoni atë në vendin tuaj:

 • Spanjë: në 19: 00 orë / 18:00 në Ishujt Kanarie
 • SHBA (Nju Jork / Bregu Lindor): në 13: 00 horas
 • Argjentinë: në 14: 00 horas
 • Bolivi: 13: 00 oret
 • Brasil: në 14: 00 horas
 • Kili: në 13: 00 horas
 • Kolumbi: në 12: 00 horas
 • Kostarikë: në 11: 00 horas
 • Kubë: në 13: 00 horas
 • Ekuador: në 12: 00 horas
 • El Salvador: në 11: 00 horas
 • Guatemala: në 11: 00 horas
 • Honduras: në 11: 00 horas
 • Meksikë: në 12: 00 horas
 • Panama: në 12: 00 horas
 • Paraguaj: në 13: 00 horas
 • Peru: në 12: 00 horas
 • Puerto Rico: në 13: 00 horas
 • Republika Dominikane: në 13: 00 horas
 • Uruguay: në 14: 00 horas
 • Venezuela: në 13: 00 horas

Mbani mend, ju keni një takim me ne në kanalin Actualidad iPhone të YouTube që nuk dëshironi të humbisni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.