Google heq një tipar të diskutueshëm nga Google Maps: Shndërroni kaloritë në ëmbëlsira

Çdo nxitje për të ushtruar është e mirë, nuk kemi dyshime. Aq shumë sa që në betejën time të madhe për zvarritje po kam probleme serioze me njoftimet e Apple Watch. Sapo të përfundojë shakaja, ne do të përqendrohemi te lajmet, dhe kjo është Google ka vrarë në vetëm 24 orë një funksion interesant që kishte vendosur ta shtonte në Google Maps.

Kur aktivizoni navigimin në këmbë ju tregon numrin e kalorive që do të shkoni djeg gjatë rrugës, por… po sikur ta shndërrojë atë në ëmbëlsira dhe ushqime junk? Kompania Don´t Be Evil ka provuar diçka të tillë, por shaka nuk ka zgjatur shumë.

Kompania po punon shumë për të vazhduar mbajtjen e shfletuesit të saj në elitë, megjithëse nuk duket se është shumë e nevojshme, pasi që të tjerët si Apple Maps janë akoma shumë larg arritjes së niveleve të cilësisë së informacionit që na ofron Google Maps. Sido që të jetë, nuk dëmton që ata vazhdojnë të punojnë në përsosjen e funksionimit të tij. Por kur përpiqesh shumë ndonjëherë nganjëherë dështon, kjo duket se ka qenë ajo që ka ndodhur me funksionin e ri të Google Maps, një sistem që jo vetëm ju tregoi kaloritë që keni djegur kur programonit një navigim, por gjithashtu i shndërroi ato në ushqim junk.

Me pak fjalë, më duket një alternativë qesharake për të na bërë të shohim vërtet se sa kohë dhe përpjekje duhet për të hequr qafe një ushqim kaq të pashëndetshëm për ne. Por duket se polemikat janë shërbyer në qendrën e zakonshme të censurës: Twitter. Për shkak të ankesave të shumta nga shumë përdorues që kanë parë krenarinë e tyre të lënduar, Google mori vetëm 24 orë për të hequr një tipar që nuk e njoftoi kurrë por që personalisht më pëlqente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.