Google Wifi, Aeroporti i Google me të cilin ata duan të revolucionarizojnë lidhjet në shtëpi

google-wifi

Shtatori dhe Tetori janë muaj tepër teknologjikë. Ne filluam me skandalin Samsung Note 7 (i cili vazhdon të flitet), pastaj vazhduam prezantimin e pajisjeve të reja Apple (iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus) dhe përfunduam me pajisjet e reja «të bëra nga Google », Google Pixel i ri.

Një smartphone i ri që mund të jetë një shitës i shkëlqyeshëm, veçanërisht duke marrë parasysh renë e zezë që po ndjek Samsung. Mbetet që ajo të dalë në shitje dhe ne të lexojmë të gjitha rishikimet që përdoruesit bëjnë, por tashmë ju themi se ata do të shesin ... Ai ishte i shoqëruar nga Google Pixel në prezantim Google Wifi, një pajisje e re për të gjithë ata që duan të harrojnë rrugëzuesit problematikë të operatorëve telefonikë. Po, Aeroporti i Google quhet Google Wifi.

Siç mund ta shihni në videon e mëparshme, ideja e Google Wifi do të jetë në gjendje të mbulojë tërë shtëpinë tuaj falë disa rrugëzuesve, ose disa "Google Wifi", pajisje të ndryshme që do të na parandalojnë të humbasim lidhjen pasi që do të kërcejmë nga router në router pa e kuptuar, unë e shoh atë si diçka si antenat e telefonit celular. Gjëja interesante për të pasur pajisje të shumta në fund është se secili zgjedh automatikisht sjelljen e tij në varësi të përdorimit që po i japim, kjo do të thotë, nëse një person në shtëpinë tonë ka nevojë për më shumë gjerësi bande për të parë një transmetim, Google Wifi do t'i caktojë atij më shumë shpejtësi sesa një tjetri që po këshillohet me postën. Po, këtu vjen frika e kontrollit të të dhënave tona ...

Oh mirë, Nëse keni një llogari Gmail dhe përdorni shërbimet e Google çdo ditë, nuk supozohet të keni frikë kush i ka të dhënat tuaja në serverat e tyre ... Kështu që ne tashmë ju themi se Google Wifi i ri do të jetë në dispozicion nëntorin e ardhshëm, për 129 dollarë dhe ata gjithashtu do ta shesin paketën 3 me 299 dollarë. Ne do të shohim nëse kjo arrin në Spanjë dhe testet që përdoruesit më kërkues fillojnë të bëjnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.