ShutterGrip, ideal për të bërë fotografi me iPhone tuaj

Kamera e telefonave tanë inteligjentë është gjithnjë e më e pranishme në secilin nga momentet e rrugës sonë. Siç thonë ata, nuk ka një aparat fotografik më të mirë se ai që mbani gjithmonë me vete dhe iPhone ynë është gjithmonë në xhepin tonë. Por, përkundër komoditetit të një kamere smartphone, ajo ende ka disa të meta që kamerat konvencionale nuk i kanë, të tilla si një buton qepen i përshtatshëm për t'u përdorur, mundësia e vendosjes së tij në një trekëmbësh ose një telekomandë.

E gjithë kjo është ajo që ShutterGrip po përpiqet të zgjidhë, një aksesor i ri që Just Mobile dëshiron të lançojë dhe për të cilin ka krijuar një projekt në Kickstarter për të ndihmuar në prodhimin e tij. Isshtë një aksesor i vogël që Kjo do të lehtësojë mbajtjen e iPhone tuaj ose ndonjë smartphone tjetër, i cili ju jep një buton fizik për të shkrepur, një telekomandë dhe shërben për ta vendosur atë në një trekëmbësh. Sa e thjeshtë aq edhe e dobishme.

Shtë një aksesor i vogël në madhësinë e një çakmaku që mund ta mbani me lehtësi në xhep për ta përdorur kur të keni nevojë. Sikur të ishte një mbështetje për grilën e ventilimit, ai ka një kapëse që mund të hapet për të vendosur pothuajse çdo smartphone në treg, përfshirë sigurisht çdo model aktual të iPhone. Me aksesorin në vend, kapja e iPhone përmirësohet shumë, në mënyrë që fotot të bëhen më të qëndrueshme dhe shkrepja të bëhet me një buton të sipërm, si me çdo kamerë normale. Pasja e një litari për kyçin e dorës do të ndihmojë që iPhone juaj të jetë edhe më i sigurt nga rëniet e mundshme. Falë një njësie provë që kam qenë në gjendje ta përdor gjatë kësaj jave mund t'ju them se është një produkt të cilin e kuptoni vetëm sa i dobishëm është kur e keni përdorur.

Lidhja me iPhone bëhet përmes Bluetooth, pa pasur nevojë për ndonjë aplikacion të palës së tretë, aq e thjeshtë sa plug and play. Për më tepër, pjesa e butonit mund të hiqet nga mbështetja për ta çuar kudo dhe për ta përdorur si telekomandë për të bërë foto nga distanca. Më në fund, një fije standarde në pjesën e poshtme do t'ju lejojë ta bashkëngjitni atë në çdo trekëmbësh për fotografi më profesionale. Çmimi? Nëse merrni pjesë në projektin Kickstarter mund ta merrni këtë ShutterGrip për 25 dollarë, edhe pse me kalimin e këtyre aksioneve çmimi do të rritet progresivisht. Availableshtë në dispozicion në tre ngjyra: ari, blu dhe e zezë. Çmimi me pakicë i lëshuar një herë do të jetë 40 dollarë. Ju keni të gjithë informacionin dhe një video demonstruese në faqen e projektit në kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.