Gurman dhe Kuo nuk bien dakord për HomePod mini 2

mini pod në shtëpi

Normalisht kur shfaqet një thashetheme për një pajisje të re Apple, shfaqen më shumë nga burime të ndryshme, por të gjitha të drejtuara drejt së njëjtës ide. Çfarë ka ndodhur sot me rrjedhjet që u shfaqën nga Gurman dhe Kuo për një brez të ri të mini pod në shtëpi janë krejtësisht të kundërta, dhe kjo është një risi.

Ndërsa amerikano-verior thotë se Apple nuk është duke punuar në asnjë model të ri HomePod mini, koreani siguron se do të shohim një gjeneratë të dytë të altoparlantit të vogël inteligjent të Apple në treg. Ndërsa i pari “pi” nga burime kaliforniane, i dyti është nga prodhuesit aziatikë. Koha do të tregojë.

Analisti Korean Ming-Chi Kuo ka siguruar sot në llogarinë e tij Twitter se Apple planifikon të fillojë shpërndarjen e një gjenerate të dytë të HomePod mini-së së saj disi më të vogël se ajo aktuale duke filluar nga tremujori i tretë i vitit të ardhshëm. Këtë e ka mësuar ai nëpërmjet kompanisë që do ta montojë: Goertek.

Ky prodhues i ka shpjeguar Kuo se marrëveshja për prodhimin e HomePod mini 2 Është rezultat i kompensimit të problemeve që kjo kompani i ka shkaktuar Apple për shkak të vonesave në porositë e kaluara për AirPods Pro 2. Deri më tani, një thashethem më shumë.

Gurman thotë se nuk do të ketë HomePod mini 2

Ajo që të habit është se pak ditë më parë, një tjetër zbulues i njohur, Mark Gurman, shpjegohet në të tijën blog krejt e kundërta nga Bloomberg. Ai tha se Apple nuk po punon në mënyrë aktive në asnjë projekt në lidhje me një version të ri të HomePod mini aktual, por po punon në një lloj të ri altoparlanti inteligjent me ekran dhe kamera, për të konkurruar me Nest Hub Max të Google, Echo Show Amazon dhe Portali Facebook.

Pra, është e çuditshme që dy nga zbuluesit më të njohur të Apple thonë gjëra kontradiktore. Personalisht, më duket sikur prodhuesi që foli me Kuo ka të drejtë, por ajo që ai po bashkon në të vërtetë nuk është një mini i ri HomePod, por një i ri. HomePod me ekran. Pra, po, gjithçka do të përshtatej. do të shohim.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.