HomePod do të mbërrijë me pikatore në dhjetor, disponueshmëria e AirPods do të përsëritet

Në fjalën e fundit mund të shohim një numër të madh risish, risi që kanë qenë të zakonshme, ato janë disa muaj përpara ardhjes së tyre në treg, ndoshta për shkak të Frika e Apple se rrjedhjet mund të prishin befasinë së cilës djemtë Cupertino ishin mësuar kur njoftuan "Edhe një gjë".

Ne kemi një shembull të qartë në AirPods. Kur shumica e blogeve i bënë jehonë patentave të një distinktivi të ngjashëm që ishte regjistruar, Apple na prezantoi me këto kufje pa tel. Diçka e ngjashme ndodhi me HomePod, megjithëse numri i rrjedhjeve, imazheve dhe të tjerëve ishte rritur në mënyrë të rrezikshme për Apple, prandaj të detyrohet t'i paraqesë zyrtarisht por jo t'i nxjerrë në shitje deri në dhjetor dhe vetëm në tre vende: Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar dhe Australia.

 

Pajisjet Inventec ka informuar Apple se njësitë HomePod për këtë vit do të jenë shumë të drejta, dhe ata do të vazhdojnë të jenë derisa Foxconn të mos bashkëpunojë gjithashtu në prodhimin e këtij altoparlanti inteligjent ose çfarëdo qoftë ajo në të vërtetë, sepse Apple nuk e bëri shumë të qartë se çfarë mund të bëjmë dhe çfarë nuk mund të bëjmë me HomePod, ajo vetëm kufizoi vetveten për të treguar modelin duke pretenduar se është një altoparlant dhe ... në mënyrë që të heshtin të gjitha thashethemet që kishin filluar të kërcënonin Apple për prishjen e befasisë.

Siç pritej, analistët tashmë kanë filluar të ofrojnë numrin e njësive që Apple mund të vë në qarkullim të këtij modeli, njësi që janë afër 500.000, shifra që sipas Inventec janë shumë larg realitetit. Nëse nga tani e tutje, djemtë nga çdo pajisje e re që lëshon Apple do të ketë disponueshmëri kaq të reduktuar dhe kohë kaq të gjata pritjeje. Cupertino do të duhet të ndalojë prezantimin e tyre derisa të zgjidhin problemet e prodhimit me të cilat jemi mësuar vitet e fundit.

Kujtojmë se shumica e thashethemeve sugjerojnë që Apple gjithashtu do të ofrojë disponueshmëri shumë të ulët të iPhone 8, X ose çfarëdo që quhet më në fund, për shkak të problemeve të prodhimit që po has për shkak të ekranit të ri me pothuajse asnjë kornizë, as të sipërm dhe as të poshtëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.