iOS 2 Beta 15.5 Tani në dispozicion

Apple sapo ka lëshuar grupin e ri të Betas për të gjitha pajisjet e saj, duke përfshirë iOS 15.5 Beta 2, watchOS 8.6 Beta 2, tvOS 15.5 Beta 2 dhe macOS 12.4 Beta 2.

Apple ka marrë dy javë për të nxjerrë Beta 2 të re për përditësimet e ardhshme të të gjitha sistemeve të saj operative. iOS 15.5 Beta 2 vjen i shoqëruar me versionet përkatëse për iPad, Apple Watch, Apple TV, HomePod dhe Mac dhe sërish vjen pa ndryshime përkatëse që e bëjnë të denjë për atë “.5”. Ndryshimet praktikisht nuk ekzistojnë në nivelin e përdoruesit, megjithëse ka ndryshime të brendshme që kalojnë krejtësisht pa u vënë re për sytë tanë, por që mund të jenë duke përgatitur sistemin për disa nga ndryshimet që mund të vijnë përpara WWDC 2022.

Është e çuditshme që një version i një dhjetori të vetëm vjen me kaq pak veçori të reja. Këto Beta të dyta duket se fokusohen në korrigjimet e gabimeve dhe përgatitjen e sistemit për disa ndryshime të brendshme për të cilat ne nuk dimë për momentin. Pak më shumë se një muaj pas konferencës së zhvilluesve, WWDC 2022, në të cilën me siguri do të shohim iOS 16, watchOS 9 dhe macOS 13, gjëja më normale është se çdo ndryshim i rëndësishëm tashmë është i rezervuar për këto sisteme të reja operative. Edhe pse nga qershori do të jenë në dispozicion në Beta, versionet përfundimtare nuk do të arrijnë deri në shtator, kështu që do të duhet të presim deri pas verës për të parë ndryshime të rëndësishme në softuerin e pajisjeve tona Apple. Në çdo rast, ne do të jemi të vëmendshëm nëse ka ndonjë lajm dhe do t'jua tregojmë menjëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.