iPad i vitit 2024 mund të jetë më i hollë falë OLED hibrid

Hibrid OLED në iPad

Mund të mos shohim një ngjarje në tetor ku të zbulohen Mac-ët dhe iPad-ët e rinj, por kjo nuk do të thotë se nuk ka asnjë lajm rreth tyre. Ne jemi ende duke pritur që Apple të lançojë modelet e reja për këtë vit në iPad. Megjithatë, tashmë kemi filluar të shohim thashethemet e para se cilat do të jenë modelet e vitit 2024. Sipas një raporti të fundit, ka të ngjarë që tabletët e rinj të Apple të vijnë atë vit shumë më të hollë se sa është parë deri më tani. falë teknologjisë hibride OLED. 

Teknologjia hibride OLED përfaqëson një evolucion në ekrane në krahasim me atë që është parë deri më tani. Duket se në fillim nuk është ndonjë gjë e madhe, por nëse themi se teknologjia e re mund t'i bëjë më të holla përmasat e pajisjeve që e përdorin dhe se përfaqëson gjithashtu një uljen e kostove të prodhimit, Tashmë po flasim për çështje shumë të rëndësishme që prekin përdoruesit dhe kompanitë.

Është ajo që mund të quhet fitim-fitim. Të gjithë fitojnë. Përdoruesit për marrjen e një pajisjeje më të hollë me cilësi më të mirë të ekranit. Kompania gjithashtu rrit fitimet sepse prodhimi i këtij lloji të pajisjes përfshin kosto më të ulëta. Duke marrë parasysh atë teknologji hibride OLED supozohet të përmirësojë shkëlqimin dhe ngjyrën përmes përdorimit të pikave kuantike.

Sipas thashethemeve të reja, Apple mund të jetë duke planifikuar lançoni iPad-ët e rinj me këtë teknologji në vitin 2024. Baza për këtë është sepse Apple është bashkuar me një partner tjetër prodhues që ka të ngjarë të përfshihet në përditësimet e ardhshme të iPad Pro dhe MacBook Pro 12.9 inç: Taiwan SMT. Kompania amerikane ka kontribuar financiarisht në përpjekjet e Taiwan SMT për të zgjeruar kapacitetin e saj të prodhimit.

Për sa kohë që thashethemet plotësohen apo jo, Apple do të vazhdojë të përdorë teknologjinë mini-LED


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.