iPhone 14 do të prezantohet më 7 shtator

Bëni iPhone 14

Tashmë kemi datën e lëshimit të iPhone 14 sipas Mark Gurman: me 7 shtator. Kjo është dita kur do të shohim iPhone-ët e rinj që Apple ka përgatitur për ne, përveç Apple Watch Series 8.

Në këtë pikë është normale që Apple ka pothuajse gati gjithçka që ka të bëjë me eventin e prezantimit të modeleve të ardhshme të iPhone dhe të pjesës tjetër të pajisjeve që do të shohim të shoqëruara me smartfonin Apple. IPhone është ende, deri tani, produkti kryesor i kompanisë, jo vetëm sepse është më i njohuri, por edhe sepse përbën më shumë se gjysmën e shitjeve të Apple. Kjo është arsyeja pse ngjarja e prezantimit telefonik është një nga ngjarjet më të pritura vit pas viti nga media dhe nga fansat e teknologjisë. Këtë vit pritshmëritë nuk janë shumë të larta për të gjitha rrethanat që po prekin prodhuesit e mëdhenj të produkteve teknologjike, por ende priten lajme të rëndësishme në iPhone 14 të ardhshëm, ose të paktën në iPhone 14 Pro.

Ngjarja e nisjes do të zhvillohet përmes transmetimit, siç është bërë zakon që nga fillimi i pandemisë COVID-19. Punonjësit e ndryshëm të kompanisë që marrin pjesë në videot e prezantimit prej javësh po regjistrojnë segmente të ndryshme që do të formojnë një tjetër prezantim shumë të kujdesshëm të Apple. Në të nuk do të shohim vetëm iPhone 14 dhe 14 Pro, por edhe Apple Watch Series 8 me modelet e tij të ndryshme, duke përfshirë modelin e shumëpërfolur "Rugged" që është më rezistent dhe i orientuar drejt praktikës sportive më intensive.

Data nuk është konfirmuar nga Apple për momentin, kështu që informacioni mund të ndryshojë, por Gurman pretendon se ka burime të brendshme që e kanë konfirmuar atë. Nëse ngjarja e nisjes zhvillohet në datën 7, gjëja më normale është kjo Data 16 e të njëjtit muaj është kur iPhone del në shitje, me rezervime duke filluar një javë më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.