iPhone i këtij viti do të jetë 100 dollarë më i shtrenjtë

iPhone 14 Pro vjollcë

Një rrjedhje e re zbulon disa nga veçoritë që ne i dinim tashmë për iPhone 14 Pro dhe Pro Max të ardhshëm, dhe konfirmon frikën tonë: ato do të jenë 100 dollarë më të shtrenjta.

Anthony (@TheGalox_) ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter informacione shumë të rëndësishme për iPhone 14 dhe 14 Pro Max të ardhshëm, dhe nëse marrim parasysh historinë e tij të rrjedhjeve dhe shkallën e suksesit, duhet t'i kushtojmë vëmendje për të cilën ai na thotë:

iPhone 14Pro | iPhone 14 Pro Max – A16 Bionic – 6.1 | Ekran Amoled 6.7 inç 120hz – kamera 48/12/12 – ruajtje 128/256/512/1 TB & 8 GB ram – 3,200 | Bateria 4,323 mah – Gjithmonë në ekran – Face ID – iOS 16 1099 dollarë | 1199 dollarë

Në tweet-in e tij ai na jep disa specifika të iPhone 14 Pro dhe Pro Max të ardhshëm, disa prej tyre të dukshme, si p.sh. Procesori A16 Bionic ose madhësitë e ekranit (6.1 për Pro dhe 6.7 për Pro Max), tip AMOLED dhe me shpejtësi rifreskimi 120Hz. Ai gjithashtu specifikon RAM-in (8 GB në të dy modelet) dhe hapësirën e ndryshme të ruajtjes së disponueshme (128, 256, 512 dhe 1 TB).

Kamerat e iPhone 14 Pro

Të dhënat e para "të reja" janë kapacitetet e të dy baterive. Ndërsa iPhone 14 Pro do të shohë baterinë e tij të rritur nga 3.095 mAh e iPhone 13 Pro në 3.200 mAh të këtij iPhone 14 Pro, modeli më i madh, iPhone 14 Pro Max do të mbajë një bateri 4.323 mAh krahasuar me 4.352 mAh që ka iPhone 13 Pro Max. Është një reduktim pothuajse i papërfillshëm, por ndoshta më e rëndësishmja është arsyeja e këtij reduktimi, ndonjë komponent i brendshëm që e shkakton?

Ndryshime ka edhe në kamera, me një 48 Mpx kryesore, ndërsa dy të tjerët do të kenë 12 Mpx. Ky ndryshim është i rëndësishëm, pasi moduli kryesor i iPhone 13 ka 12 Mpx, kështu që rritja e rezolucionit të kamerës është e habitshme. Ajo që tashmë është parashikuar prej javësh në ekranin “Gjithmonë ndezur” është konfirmuar.

Dhe një detaj që nuk do t'ju pëlqejë përdoruesve: rritja e çmimit. Tweet-i përfundon duke treguar çmimet e iPhone 14 Pro të ardhshëm dhe ka një vlerë prej 100 dollarësh në të dy modelet që do të kushtojë 1099 dollarë për Pro dhe 1199 dollarë për Pro Max. Pyetja që mbetet për ne është se si Apple do ta reflektojë këtë rritje në vendet e tjera, por të paktën do të duhet të përgatisim 100 euro më shumë që të mund të blejmë iPhone këtë vit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   rrezet e diellit022 dijo

    Epo, blerësi besnik i iphone (4 5s 6 6plus xs xs max 11pro max) me pak lajme kam ndryshuar në samsung fold 3 një kalim pasi kanë rrjedhur se iphone i palosshëm nuk do të mbërrinte para 2025 Apple nuk mund të na shisni telefona me kaq pak risi në 3 vjet