iFixit çmonton AirPods Max dhe publikon imazhet e para

iFixit AirPods Max

Ata nuk kishin kohë. Djemtë e iFixit Ata tashmë e kanë vendosur kaçavidën në Apple AirPods Max të ri. Ata i kanë ndarë ato dhe kanë postuar përshtypjet e tyre të para. Një pajisje e re me një rregullim disi kurioz të përbërësve të brendshëm.

Le të shohim se çfarë dreqin kanë gjetur brenda këtyre kufjeve, për të parë nëse ka komponent speciale që justifikon çmimin e saj. Po kështu, membranat e diafragmës janë bërë prej ari të pastër, ose ndonjë përbërësi platin ... ose jo.

iFixit zakonisht poston një lot në ujë të çdo produkti të ri të Apple, dhe këtë herë nuk ishte ndryshe AirPods Max. Ata sapo kanë postuar një përshtypje të parë të asaj që kanë gjetur nën jastëk. Ata do të tregojnë një raport më gjithëpërfshirës më vonë.

iFixit AirPods maks

Ata duhej t'i ngrohnin për të zbutur ngjitësin.

Siç e dimë tashmë, AirPods Max vjen me dy drejtues dinamikë 40 mm, dy jastekë magnetikë për veshët, tetë mikrofona për anulimin e zhurmës dhe dy patate të skuqura H1 brenda, një për secilën anë të kufjeve.

Një rreze X e AirPods Max zbuloi se kufjet e reja të Apple kanë dy qeliza baterie, të vendosura në një vesh të vetëm. iFixit vuri re se ka disa nyje bashkimi dhe tela pranë baterive, por ato ende nuk i kanë gjetur lidhësit për të zëvendësuar me lehtësi bateritë.

maksimumi ifixit AirPods

Pllakat amë dhe një rreze X e kufjeve

Ndërsa membranat duket se mbrohen me vida, ka pjesë të AirPods Max që janë bashkangjitur me ngjitës. iFixit iu desh të ngrohte kufjet për t'i çmontuar plotësisht. Ata janë mjaft të komplikuar për t'u çmontuar, për të qenë një kufje.

Në imazhet që ata kanë publikuar, vërehen përbërësit e brendshëm të AirPods Max, si çipi Bluetooth, amplifikatori i audios, akselerometri etj. iFixit thotë se do të ndajë një ndarje më të thelluar të AirPods Max në ditët në vijim. Prandaj do të shohim se çfarë tjetër mund të na shpjegojnë ata në lidhje me brendësinë e kufjeve të reja Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.