iFixit shpjegon se si funksionon butoni i kamerës në Case Smart Battery

Javën e kaluar Apple vendosi të lansojë Smart Battery Case në versionin e saj për iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe natyrisht iPhone 11 Pro Max. Këto bateri bëhen aksesori i preferuar i atyre që janë ngjitur në iPhone gjatë gjithë ditës për një arsye ose një tjetër, megjithëse në modele si iPhone 11 ose iPhone 11 Pro Max nuk duket se ka shumë kuptim duke marrë parasysh autonominë e mirë që po ofrojnë . Qoftë ashtu si mundet Djemtë në iFixit nuk mund t'i rezistonin analizimit të iPhone 11 Smart Battery Case dhe të na tregonin pse ka një buton të dedikuar për kamerën.

Shumë zëra janë ngritur në lidhje me këtë funksionalitet, por realiteti është se opsioni më i thjeshtë është zakonisht më i suksesshmi, ky është një rast i qartë i: në mendjen e tij tingëllonte shumë mirë.

Nuk ka asnjë buton në iPhone 11 që shtypet kur shtypim butonin e kamerës në Case Battery Smart. Në fillim menduam se po përdorte një lloj teknologjie pa tel me telefon, por më pas përdorëm Rrezet X. Me sa duket ekziston një qark i vogël në kasë që më në fund lidhet me butonin e kamerës. Ky qark lidh butonin direkt me iPhone përmes portës Rrufeja në fund të kutisë. Ne nuk jemi të befasuar plotësisht, por është interesante të shohim se sa harduer është i aftë të paketojë.

Ata patjetër e kanë mbështjellë kaçurrelën, gjëja më logjike dhe e thjeshtë ishte të bësh një qark të thjeshtë midis portës Rrufeja dhe butonit, dhe më shumë nëse është një produkt i vetë Apple, dhe kjo është të vendosësh një bateri të jashtme që është e lidhur vazhdimisht përmes Bluetooth tingëllon të paktën jo logjike. Sidoqoftë, ju e dini, butoni i kamerës në Case Smart Bateria funksionon siç duhet, duke u lidhur përmes portës Lightning.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.