iFixit tashmë ka hequr iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro të ri

Përkundër faktit se disa ditë para se të kishim parë tashmë brendësinë e iPhone, ne gjithmonë preferojmë të presim për të hedhur një vështrim në rrezet X të brendshme që zakonisht bëhet iFixit, jo vetëm për të na treguar se çfarë ka brenda iPhone, por edhe për të zbuluar disa nga tiparet e tij.

iFixit tashmë ka zbuluar të brendshmet e iPhone 12 të ri dhe iPhone 12 Pro të ri dhe ka shfrytëzuar rastin për të vlerësuar riparimin e tyre. Këto janë konkluzionet që kanë nxjerrë pasi kanë çmontuar pajisjet pjesë-pjesë, dhe duhet të themi se na pëlqen shumë, është diçka që nuk do të guxonit ta bëni me pajisjen tuaj, apo jo?

Skuadra iFixit donte të theksonte se ekrani tani "hapet" nga ana e djathtë dhe se ekranet e iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro janë plotësisht në përputhje me njëri-tjetrin, pavarësisht se kanë karakteristika pak më të ndryshme, diçka mjaft kurioze duke marrë parasysh idetë e Apple me pjesë këmbimi.

Në mënyrë të ngjashme, ku iPhone 12 Pro ka sensorin LiDAR, iPhone 12 i rregullt përmban një ndarës plastik. Pllaka amë gjithashtu është rritur mjaft në madhësi, diçka që padyshim ka ndikuar në madhësinë e baterisë. 

Artikulli i lidhur:
iPhone 12 Pro: A ia vlen vërtet? Zhbllokimi dhe përshtypjet e para

Bateria e të dy pajisjeve është saktësisht e njëjtë, diçka që tashmë e kishim imagjinuar duke marrë parasysh që për nga madhësia janë identike. Nga ana e tij, Taptic Engine është gjithashtu absolutisht identik në të dy modelet. Këto ndryshime padyshim i bëjnë përdoruesit të rimendojnë nëse ia vlen vërtet ndryshimi.

Së fundi, pjesa e pasme i dedikohet adaptorit MagSafe dhe për këtë përdor jo më pak se 18 magnet, të vendosur në mënyrë strategjike. Me vendosmëri iFixit i ka dhënë një 6 në 10 sa i përket riparimit të iPhone 12, duke qenë tani më e lehtë për të riparuar baterinë dhe ekranin. Rezistenca ndaj ujit është përmirësuar gjithashtu. Shikoni analizën e plotë në këtë link.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.