Imazhet e para të dizajnit të iPhone 14 të ardhshëm janë filtruar

Rastet dhe dizajni i iPhone 14

Thashethemet kanë nisur të forcohen dhe të vërshojnë rrjetet sociale ditët e fundit. Nga njëra anë, ne kemi sisteme të reja operative Apple që do të shohë dritën në WWDC22. Nga ana tjetër, pjesa tjetër e produkteve të reja që do të lansohen gjatë gjithë vitit. janë publikuar sot Imazhet e para se cili mund të jetë dizajni përfundimtar i iPhone 14 në pjesën e pasme të saj. Këto imazhe vijnë pas thashethemeve të publikuara deri më sot, në të cilat Apple ka vendosur të braktisë modelin mini dhe të përqendrojë përpjekjet e saj në krijoni kamera spektakolare për linjën tuaj të re të iPhone 14.

Apple iPhone 14

Apple do të braktiste modelin mini

Gjatë gjithë këtyre javëve ne kemi publikuar thashetheme dhe lajme për iPhone 14 të ardhshëm. Ka të ngjarë që ky produkt në të gjitha variantet e tij të shohë dritën e ditës. një ngjarje në shtator ashtu siç na ka mësuar Apple prej shumë vitesh. Të iPhone 14 mund të jetë një pikë kthese në shumë aspekte.

Pak orë më parë është publikuar në Weibo, një rrjet social kinez, një imazh që tregon atë që duket të jetë disa kallëpe për kutitë e iPhone 14 të ardhshëm të Apple. Këto lloj kallëpësh përdoren nga kompani të palëve të treta për të testuar kapakët që do të lançojnë kur terminali të jetë zyrtarisht publik.

Ky imazh konfirmon disa aspekte për të cilat kemi kohë që flasim. Së pari, Apple do të braktiste iPhone 14 mini duke lënë vetëm modelin standard dhe modelin 'Max' me versionet e tyre përkatëse Pro:

  • iPhone 14
  • iPhone 14 Pro
  • iPhone 14 Max
  • iPhone 14 Pro Max

Disa kamera të frikshme mund të marrin përsipër dizajnin e ri të iPhone 14

Ndërsa versioni standard do të kishte një ekran 6,1 inç, versioni Max do të shkonte deri në 6,7 inç si në rastin e iPhone 13. Së dyti, ridizajnimi i kompleksit të kamerës së pasme çfarë u përfol:

Artikulli i lidhur:
Kamerat e iPhone 14 Pro do të jenë më të trasha kur zbatojnë 48 megapikselë

L iPhone 14 dhe 14 Maks do të ketë një kompleks me dy dhoma orientuar në diagnostifikim si në iPhone 13. Ndërsa versionet Pro do të përfshijë një kamerë të tretë që krijon trekëndëshin e kamerave i njohur për të gjithë. Megjithatë, këtu përfshihen lajmet. Kompleksi i pasmë i kamerave do të rritej si në trashësinë e zgjatjes së kamerave. Si dhe cilësia e sensorit të tyre dhe madhësia që ata zënë në pjesën e pasme (rreth 5% më shumë).

Me këtë, do të ishte e mundur që të ketë një Kamera 48 megapiksel me regjistrim 4K në modelin Pro. Në rastin e iPhone 13, ajo kamera është vetëm 12 megapiksel, kështu që ndryshimi do të ishte i dukshëm tek përdoruesit që blejnë modelet Pro. Gjithashtu mbani mend se modeli Pro thuaj lamtumirë pikës së përparme duke i lënë vendin një dizajni në formë 'pilule' me një vrimë shtesë, duke lënë pikën për modelin standard dhe modelin Max (modelet 'Non Pro').


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.