Init.ai, bashkohet me listën e gjatë të kompanive të blera nga Apple

Dhe nuk është e para dhe nuk do të jetë kompania e fundit, fillestari, etj. Që djemtë e Cupertino blejnë për të marrë një fitim menjëherë ose me një diferencë me kalimin e kohës. Këtë herë është Init.ai, një kompani e vogël në të cilën është përqendruar kryesisht mbledhja e të dhënave përmes inteligjencës artificiale.

Kjo vajzë e vogël është me të vërtetë interesante nëse marrim parasysh se me të vërtetë është një kompani në të cilën vështirë se punojnë gjashtë vetë, dhe që tani e tutje ata shkojnë të punojnë për Apple. Pa dyshim, kjo kompani fillestare duhet të ketë diçka interesante për Apple dhe logjikisht çmimi që Apple ka paguar për të është i panjohur.

Në këtë rast, ne flasim për përdorimin e teknologjisë së krijuar nga Init.ai për ta zbatuar atë direkt në asistentin Siri apo edhe për llojet e tjera të mjeteve që kërkojnë një lidhje të drejtpërdrejtë midis disa përdoruesve, subjekteve ose ndërmarrjeve. Roli që do të kryejë ky grup i ri i punëtorëve nuk është i qartë dhe as ku do të implementohet teknologjia e blerë, por është e qartë që asistenti duhet të përmirësohet dhe profili i kësaj kompanie është afër ndihmës së drejtpërdrejtë tek Siri. Vetë firma reklamon në faqen e saj të internetit të cilët largohen nga projekti për t'u përqëndruar në një më interesant.

Me siguri që ky ekip i ri sjell lajme interesante për ekipin aktual të inxhinierëve të Apple, cilido qoftë kontributi juaj. Ne nuk mund të themi se është diçka që ne e shohim tani, me siguri përmirësimet do të zbatohen në të ardhmen, kështu që ne do të jemi të vëmendshëm për të parë lëvizjet që Siri ose aplikacione të tjera të firmës mund të bëjnë. Apple dëshiron të ketë idetë më të mira, pajisjet më të mira afër dhe e provon atë me blerje të ngjashme me këtë që sapo bëri.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.