Instagram azhurnohet dhe merr shumë lajme

Rrjeti social i momentit vazhdon të azhurnohet vazhdimisht, në fakt ka kaq shumë azhurnime që lëshohen, zakonisht çdo javë, saqë ne nuk shikojmë më as në kutinë e lajmeve për të parë se cilat janë tiparet e reja që ka lëshuar kompania në pronësi të Facebook . Epo, ashtu si në iPhone të Actualidad, ne jemi gjithmonë të vëmendshëm ndaj lajmeve Ne do t'ju tregojmë se cilat janë tiparet që ju sjell Instagram, midis tyre ju mund të fshini masivisht komentet, një funksionalitet që një numër i madh i përdoruesve kanë kërkuar. Ne do të hedhim një vështrim se cilat janë të gjitha këto lajme dhe veçanërisht se si duhet t'i përdorim ato për të përfituar sa më shumë prej tyre.

Siç kemi thënë, funksionaliteti i parë që tërheq vëmendjen është ai i fshini komentet me shumicë, dmth, fshini disa komente në të njëjtën kohë. Do të jetë shumë e thjeshtë:

 1. Klikoni në një koment dhe më pas në ikonën «» në këndin e sipërm të djathtë.
 2. Zgjidhni opsionin "Menaxho komentet" për të zgjedhur dhe fshirë.
 3. Shtypni "Më shumë opsione" për të parë aftësitë e tjera.

Ne do të jemi në gjendje të zgjedhim njëkohësisht deri në 25 komente gjithsej dhe me opsionet e treguara më sipër do të jemi në gjendje të kufizojmë ato llogari ose t'i bllokojmë ato llogari. Por nuk është e vetmja risi, tani mund të kontrolloni përmendjet dhe etiketat në llogarinë tuaj në Instagram.

 1. Duke hapur aplikacionin Instagram, ne shkojmë në seksionin e cilësimeve
 2. Brenda cilësimeve ne shkojmë në seksionin "Privatësia"
 3. Ne zgjedhim opsionin «Etiketa»
  1. Të gjithë
  2. Vetëm njerëzit që ndjek
  3. Nadie

Këto janë të gjitha lajmet në versionin e fundit të Instagram dhe si të shfrytëzoni maksimalisht aftësitë e tij. Shpresojmë që manuali ynë t'ju ketë ndihmuar për ta bërë më të lehtë përdorimin e tij të përditshëm dhe mbi të gjitha, përfitoni plotësisht nga aftësitë e aplikacionit dhe iPhone tuaj. Na tregoni nëse dini më shumë hile në Instagram.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   TNAD13 dijo

  Dhe akoma asnjë aplikacion për iPad ... i pabesueshëm