iOS 11.2 lejon zhvilluesit të fillojnë ofertat e pajtimit

Fatkeqësisht, për të gjitha metodat më të njohura për t'i bërë aplikacionet fitimprurëse në këto kohë është ajo e pajtimeve dhe blerjeve brenda aplikacioneve. Tani aplikacionet që kishin qenë gjithmonë falas (si Newton) kanë një kosto gati abonuese, ndërsa ato falas përpiqen me të gjitha mënyrat të na shesin përmbajtje që marrim përmes mini-pagesave.

tani Apple do ta lehtësojë këtë detyrë për zhvilluesit, të cilët publikojnë aplikacione do të jenë në gjendje të ofrojnë oferta për përdoruesit në planet e pajtimit kur të duan, Kjo do të promovojë sistemet e pajtimit më shpejt dhe do të inkurajojë përdoruesin të bëjë pagesa.

Ja se si ekipi i zhvillimit të Apple e ka komunikuar atë te abonentët, për iOS 11.2 dhe vëllain e tij në versionin e qendrës argëtuese, po flasim për tvOS 11.2:

Së shpejti do të jeni në gjendje të aktivizoni oferta për pajtimtarët e rinj me çmime të zbritura mbi ato të zakonshmet brenda pajtimeve automatike të rinovueshme të disponueshme në App Store për iOS 11.2. Kështu ne kemi prezantuar përmbajtje të re për SKProduct, duke përmirësuar detajet në çmimin fillestar të të njëjtit, si dhe në pajtimet automatikisht të rinovueshme. Ju do të jeni në gjendje të përdorni këtë API të ri për të lokalizuar dhe shfaqur këtë informacion në lidhje me uljet te përdoruesit tuaj, së shpejti do të jeni në gjendje të shfaqni të njëjtin informacion të iTunes Connect.

Ndoshta ky synim për të inkurajuar shitjet vjen pikërisht nga fakti që Apple do të zvogëlojë nga 30% në 15% përqindjen e totalit që ata marrin për honoraret për të siguruar zhvilluesit me App Store për të bërë biznesin e tyre. Sigurisht, kompania Cupertino di të bëjë biznes të mirë. Ndërkohë, iOS 11.2 është ende në beta-në e tij të dytë, nuk e dimë nëse do ta kemi para Krishtlindjeve, megjithëse gjithçka tregon se po, pavarësisht nga fakti se iOS 11 vazhdon të ketë një zhvillim të deficitit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.