iOS 11 tashmë e tejkalon iOS 10, duke qëndruar në 47% të pajisjeve

Tre javë pas fillimit të iOS 11, versioni i njëmbëdhjetë i iOS tashmë është në 47,93% të pajisjeve të përputhshme, duke tejkaluar iOS 10, pjesa e të cilave në kohën e shkrimit të këtij artikulli është 45,83%, sipas të dhënave të siguruara nga Mixpanel, që nga Apple për momentin nuk i ofron këto informacione në portalin e zhvilluesve, mbase sepse një muaj nuk ka kaluar ende nga lansimi i tij, në të cilën pikë, djemtë nga Cupertino fillojnë të ofrojnë shifra zyrtare për miratimin e iOS 11 në të gjitha pajisjet e mbështetura. Nuk do të ishte hera e parë që të dhënat e Mixpanel nuk përkojnë me ato të Apple, kështu që ne do të presim një javë për të parë se çfarë na tregon portali i zhvilluesve për këtë.

Duke vazhduar me të dhënat e Mixpanel, të dhënat e vetme "zyrtare" që kemi, 6,22% e pajisjeve po përdorin një version të barabartë ose më të hershëm se iOS 9. Ashtu si dy javët e mëparshme, adoptimi i iOS 11 është akoma më i ngadaltë se ai i iOS 10, siç ju kam informuar çdo javë. iOS 10 mori vetëm dy javë për të mposhtur iOS 9, i cili për iOS 11 ka qenë tre javë të gjata.

Gjatë këtyre tre javëve, Apple ka lëshuar dy beta të iOS 11.1, azhurnim që më në fund do të kthejë multitasking përmes pjesës së majtë të ekranit me 3D Touch, një numër i madh emoji të rinj, sinkronizimi i mesazheve përmes iCloud dhe ndoshta Apple Pay Cash, portofoli i Apple përmes aplikacionit Messages. Por përveç kësaj, ai gjithashtu ka lëshuar tre azhurnime të vogla që nuk kanë kaluar fazën beta, pasi ato kishin për qëllim të zgjidhnin keqfunksionimet e vogla që pajisjet specifike vuanin si aplikime vendase të sistemit të përgjithshëm.

Tani për tani, dhe përkundër shqetësimit të shumë përdoruesve, Apple nuk ka komentuar në lidhje me çështjet e baterisë Ata pretendojnë të kenë shumë përdorues, përdorues të cilët nuk kanë shpjeguar thjesht se çfarë dreqin pret Apple për të njohur dhe lëshuar një azhurnim të vogël të këtij lloji për të zgjidhur problemet e baterisë. Të them të drejtën, këto probleme janë zakonisht diçka e zakonshme me secilin version të ri të iOS, por duket se këto probleme po zgjaten shumë me kohë pa Apple duke bërë asgjë për t’i njohur dhe rregulluar ato.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Alvaro dijo

    Situata do të ishte ndryshe nëse iOS 10 nënshkruhej ende për të ulur gradën. Kjo temë iOS 11 është një turp i plotë.