iOS 14.7 Beta 5 dhe pjesa tjetër e Betas tashmë e disponueshme për zhvilluesit

iOS 14.7 lëshon beta-në e dytë

mollë ka lëshuar Betas-in e pestë të azhurnimit tjetër për sistemet tuaja operative mobile: iOS, watchOS, iPadOS dhe tvOS.

Apple ka lëshuar BEta 5 të iOS 14.7 si dhe Betas 5 përkatës të iPadOS, watchOS dhe tvOS, duke lënë të kuptohet tashmë nisjen e afërt të versioneve përfundimtare të këtij azhurnimi tjetër që së shpejti duhet të jetë në dispozicion për të gjithë përdoruesit. iOS 14.6 po jep mjaft probleme me performancën e baterisë në iPhone, dhe nuk mund të harrojmë problemet, ende të pa njohura zyrtarisht, që po krijon i njëjti version në shumë përdorues të HomePod, pa ditur saktësisht pse prek vetëm disa përdorues dhe jo të gjithë ata që e kanë instaluar atë.

IOS 14.7 do të mbërrijë me disa lajme të rëndësishme, vetëm mundësia e krijimit të kohëmatësve në HomePod nga çdo pajisje me aplikacionin Home, qoftë iPhone, iPad apo Mac. Ndoshta disa ndryshime të vogla për një azhurnim të madhPor duke marrë parasysh që Apple ka prezantuar tashmë iOS 15 i cili do të dalë në treg pas verës, pak azhurnime priten për iOS 14 dhe ato që ndodhin do të sjellin rregullime të problemeve sesa veçori të reja.

Diçka e ngjashme ndodh me versionin watchOS 7.6 për Apple Watch, i cili është gjithashtu në Beta të pestë dhe për të cilin nuk dimë ndonjë lajm të rëndësishëm përveç rregullimeve klasike të defekteve në kod dhe përmirësimeve të performancës. Mund të përsërisim të njëjtën gjë për tvOS. Mos harroni se këto Beta të reja janë, për momentin, të disponueshme vetëm për zhvilluesit, megjithëse versionet Publike Beta mund të mbërrijnë në çdo kohë. Data në të cilën do të lëshohen versionet zyrtare të disponueshme për të gjithë përdoruesit është e panjohur, por pritet të ndodhë brenda këtij muaji korrik, pas një versioni testimi përfundimtar (Kandidati i Lirimit) që mbase mund të mbërrijë javën tjetër, dhe menjëherë pas version.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.