iOS 14 do të na lejojë të fshijmë mesazhet që dërgojmë përmes aplikacionit Messages

Koronavirusi po bën kërdi në të gjithë botën, duke qenë shkaku i anulimit të akteve publike, dhe gjithashtu private, të shumicës së kompanive, dhe ne nuk jemi të qartë nëse Konferenca Botërore e Zhvilluesve 2020 do të zhvillohet më në fund, i njohur më mirë si WWDC, në fillim të qershorit.

Brenda kornizës së kësaj konference, Apple do të prezantojë disa nga lajmet që do të vijnë nga dora e versioneve të ardhshme të iOS, macOS, tvOS dhe watchOS. Një nga funksionet që mund të vijë nga dora e aplikacionit Mesazhet është mundësia e fshi mesazhet e dërguara tashmë, ashtu si mund t'i bëjmë të dyja në Telegram dhe WhatsApp.

Ndryshe nga Telegram, por si WhatsApp, nëse vazhdojmë të fshijmë një mesazh të dërguar tashmë, do të shfaqet teksti "mesazhi është fshirë". Përveç kësaj, ne do të kemi mundësinë e etiketimit të kontakteve të grupeve në mënyrë që njoftimet e filtrit grupe njerëzish, në mënyrë që të njoftohemi vetëm për njerëzit që na interesojnë.

Aplikacioni Mesazhet, në iOS 14, gjithashtu mund të shtoni aftësinë për të shtuar një gjendje, si në WhatsApp dhe mundësinë e mos lejimit të dërguesit të dijë nëse e kemi lexuar mesazhin që kemi dërguar. Nëse Apple më në fund shton të gjitha ato funksione, ka gjithashtu të ngjarë që mund të lëshojë një aplikacion Mesazhe për Android.

Problemi është se do të ketë të njëjtin sukses si Telegram, Unë madje do të thosha më pak, pasi që jo vetëm përdoruesit nuk do të ndryshojnë nga WhatsApp në Messages, por gjithashtu, shërbimi i Apple nuk na ofron pafundësinë e funksioneve që mund t'i gjejmë sot në Telegram.

Për të pastruar dyshimet, do të na duhet prisni që të zhvillohet WWDC, Ose nëse kjo nuk është bërë, prisni që Apple të bëjë një prezantim në internet, siç do të bëjë Google, pasi lëshohet beta e parë e iOS 14.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.