IOS 14: Lajmet kryesore për iPhone

Apple tashmë na ka prezantuar me iOS 14 dhe në këtë video ne analizojmë risitë kryesore që do të bëjmë premierë në iPhone-in tonë: widget, biblioteka e aplikacioneve, mesazhe, përkthyes, klipe ...

iOS 14 më në fund do të na sjellë shumë funksione të reja dhe ndryshime estetike në iPhone-in tonë. Ne i analizojmë të gjitha këto ndryshime në këtë video pas testimit beta e parë e iOS 14 e cila tani është në dispozicion për zhvilluesit:

 • Veglat: madhësi të ndryshme, të instalueshme lehtësisht dhe të grumbullueshme, me një funksion inteligjent që ju tregon atë që duhet të shihni në çdo kohë.
 • Biblioteka e aplikacioneve Kjo ju lejon një organizim automatik të të gjitha aplikacioneve të instaluara pa pasur nevojë t'i vendosni ato në ekranin kryesor.
 • Thirrjet jo ndërhyrëse, me anë të njoftimit
 • Siri më pak ndërhyrës dhe me përgjigje më të mira
 • Video PiP të dukshme kudo në iPhone-in tonë
 • Klip, i cili ju lejon të përdorni aplikacione pa qenë e nevojshme t'i instaloni ato
 • Mesazhet tani ju lejojnë të vendosni bisedat, t'i përgjigjeni mesazheve specifike, të përmendni përdoruesit dhe të ndryshoni foton e bisedës në grup. 
 • HomeKit, me ndryshime të vogla në dizajn, butona të rinj në qendrën e kontrollit dhe funksione të reja për HomeKit Secure Video. 
 • Aplikim përkthimi që ju lejon të përktheni tekstin e shkruar dhe të folur

Dhe ekziston një listë e gjatë e funksioneve të tjera që nuk janë ende në dispozicion ose që ne do t'i analizojmë në videot e tjera më vonë, të tilla si funksionet e reja të hyrjes, ndryshimet kozmetike në CarPlay, mundësia e hapjes së automjetit tuaj (nëse është e përputhshme) duke përdorur CarKey me iPhone tuaj, kërkoni motori Emojis në tastierë, përmirësimet në AirPods që transferohen automatikisht në pajisjen që po përdorni, përmirësime në aplikacionin e kamerës me kontrollin e ekspozimit dhe ndihmën e xhiroskopit në modalitetin e natës ... Pak nga pak do të analizojmë të gjitha këto lajme dhe shumë më tepër në mënyrë që të dini në thellësi gjithçka që iOS 14 do të na sjellë.

Nëse dëshironi të shihni të gjitha videot e iOS 14, iPadOS 14, CarPlay, watchOS 7, macOS Big Sur dhe lajme të tjera që do të publikojmë në kanalin tonë, regjistrohuni përmes kjo lidhje për të marrë njoftime sa herë që ngarkojmë një video të re


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Si mund ta vendos postën në default? Unë tashmë kam çinstaluar postën dhe nuk di si ta bëj atë të ndez si një shërbim si parazgjedhje

  1.    Louis Padilla dijo

   Nuk është ende e mundur