Ndërsa iPad po shet gjithnjë e më pak, Surface i Microsoft po shet më shumë

sipërfaqe-pro-3

Shitjet e iPad dhe tabletëve në përgjithësi kanë rënë për disa vjet dhe nuk duket se pritjet në të ardhmen janë përmirësime sesa ato aktuale. Në fakt, përveç Apple që vazhdon të vërë bast në iPad, edhe pse i jep asaj një prekje më profesionale, pjesa tjetër e kompanive thjesht po rinovojnë modelet që ofrojnë aktualisht në treg. Duket se përdoruesit më në fund kanë kuptuar kufizimet e ofruara nga ky lloj pajisje dhe kanë zgjedhur një lloj tjetër tablet që u lejon atyre të kryejnë më shumë funksione ndërsa zënë praktikisht të njëjtën hapësirë.

Dhe si provë e kësaj, ne kemi rezultatet më të fundit ekonomike të treguara nga kompania me bazë në Redmond, Microsoft, në të cilat mund të shohim se si kompania ka shitur 38% më shumë të Sipërfaqes se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, duke shkuar nga të ardhurat nga shitja e këtyre pajisjeve prej 672 milion dollarë në 926 milion. Megjithëse është e vërtetë që kompania nuk ka ofruar numrin e pajisjeve të shitura, këto shifra mund të na japin të kuptojmë se përdoruesit po shohin me sy shumë të mirë një tabletë që na ofron të gjithë fuqinë e një kompjuteri dhe të cilit mund t'i bashkangjitim një tastierë dhe miut kur na duhet.

Ditë para prezantimit të iPad Pro, shumë ishin zërat që theksuan Apple mund të nisë një sistem operativ hibrid që do të na lejojë të menaxhojmë tabletën me iOS dhe / ose OS X, në mënyrë që të mund të përdorim aplikacione desktop duke i dhënë pajisjes shkathtësi më të madhe. Por siç e pamë, iPad Pro menaxhohet me iOS, me kufizimet që kjo sjell për të gjithë ata përdorues që kanë nevojë për lëvizje, por në të njëjtën kohë kërkojnë aplikacione që janë të disponueshme vetëm në OS X.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.