IPhone 11 mund të karikojë pajisje të tjera

Sipas rrjedhjeve në të cilat ka pasur qasje blogu japonez Macotakara dhe që pasqyrohen në imazhin që kryeson artikullin, iPhone tjetër që mund të nisë pas verës mund të përfshijë karikim të kundërt, domethënë, mund të përdoret për të rimbushur pajisje të tjera me induksion, sikur të ishte një rrogoz i karikimit pa tel.

Kjo risi që disa terminale tashmë kanë përfshirë, mes tyre Samsung Galaxy S10 në të gjithë gamën e saj (marka koreane e quan PowerShare) mund të jetë një nga ndryshimet në këtë terminal të ri, i cili, për shkak të imazheve, do të ruante gjithashtu një dizajn gjurmohen në atë aktuale. Përveç kësaj, ai gjithashtu flet për mundësia e përfshirjes (së fundmi) e një karikuesi 18W, i njëjti që përfshin iPad Pro.

Ideja që smartphone-i juaj mund të rimbushë pajisje të tjera duket shumë tërheqëse, megjithëse ka shumë dyshime për të pastruar. Për sa kohë do të duhet të lë iPhone tim të ulur dhe të papërdorur derisa pajisja tjetër të ketë arritur një karikim të mjaftueshëm? Çfarë ndikimi do të ketë në baterinë e iPhone tim, tashmë mjaft i ndershëm në kapacitet? A mund të përdoret iPhone si karikues ndërsa po karikohet vetë? Shtë një karakteristikë që, megjithëse është shumë mbresëlënëse në posterat promovues dhe darkat me kunatët, siç e kuptojmë sot, nuk i bind shumë. Mund të ndodhë që ndryshime të tjera të brendshme e ndryshojnë atë mjaftueshëm saqë është vërtet e dobishme çdo ditë.

Nga ana tjetër, thashethemet rikthehen se Apple mund të përfshijë një karikues 18W për të rimbushur pajisjen tuaj shpejt, së bashku me një kabllo USB-C në Lightning. Ky karikues është ai me fuqinë më të ulët të aftë për të përdorur karikimin e shpejtë të iPhone-ve të rinj., dhe saktësisht e njëjtë me iPad Pro 2018 që tashmë përdor. Siç është thënë mirë, të dy shtambat shkojnë në burim ... disa vjet ata më në fund do të përfshijnë një karikues të shpejtë, dhe më në fund mund të jetë 2019.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.